Himki prekinuo seriju Budućnosti u "Morači"

Poraz košarkaša Budućnosti u "Morači" nakon šest uzastopnih pobjeda, četiri u Evroligi - Himki slavio 98:90
7690 pregleda 32 komentar(a)
Goga Bitdaze pod košem Himkija
Ažurirano: 07.02.2019. 18:56h

Neizvjesna utakmica za tili-čas se pretvorila u, na kraju, čak i ubjedljiv poraz - Budućnost je u "Morači" izgubila od Himkija 98:90, iako je samo dva minuta prije kraja imala vođstvo 88:87.

Serija grešaka izabranika Jasmina Repeše u finišu omogućila je Rusima da serijom lakih poena završe duel serijom 10:2.

Ovo je prvi poraz Budućnosti u "Morači" od decembra prošle godine, a tek drugi u Evroligi na domaćem parketu otkada je u oktobru pala Baskonija.

"Plavi" su u međuvremenu vezali šest pobjeda na svom parketu u svim takmičenjima, a Repeša je tek u sedmom meču u "Morači" doživio prvi poraz.

Budućnost je ostala na šest pobjeda u Evroligi, a u narednom kolu gostuje Žalgirisu.

Noris Kol sa 20 poena i Goga Bitadze sa 17 bili su najefikasniji u domaćem timu.

Džekson je dodao 12, Bel 11, a Suad Šehović i Erl Klark po osam poena.

Gosti su ubacili 14 trojki, a blistali su Miki sa 25 i Dženkins sa 17 poena.

Četvrta četvrtina

Serija grešaka košarkaša Budućnosti na kraju, Di Bost zaključiuje meč - 90:98!

Miki pogađa uz dodatno bacanje - Rusi vode 93:88, na 26 sekundi do kraja.

Košarkaši Budućnosti spetljali su se prilikom izvođenja akcije, napad za Himki.

Stefan Marković pogađa trojku za Himki - gosti vode 90:87, samo 45 sekundi prije kraja.

Bitadze ponovo na liniji penala, pogodio je jedno (88:87).

I Miki pogađa slobodna bacanja (87:87).

Bitadze smiren sa linije penala (87:85).

Ne može Budućnost da se odlijepi - Miki uz dodatno bacanje vraća na 85:85.

Trojka Norisa Kola - 85:82.

Goga Bitadze sa poludistance vraća prednost Budućnosti - 82:80, ali Zubkov ne griješi (82:82).

Ponovo Zubkov, uzvraća Edvin Džekson - 80:80.

Zubkov poravnava sa linije penala - 78:78.

Noris Kol - prvoklasno polaganje, 78:76.

Miki pogađa uz faul, drama u "Morači" - 76:76, tačno pet minuta prije kraja.

Nova trojka Džejmsa Bela - 76:73.

Džejms Bel sa osam metara - 73:73.

Bitadze drži Budućnost - 70:73.

Bel trojkom odgovara na trojku Monije - 68:71.

Treća četvrtina

Budućnost je u trećoj četvrtini imala šest poena prednosti, ali taj period završava sa minus tri (65:68).

Rusi zatvaraju treći period serijom 7:0.

Peta trojka Dženkinsa, pa pogodak za dva - Hinki vodi (65:66).

Džekson sa linije slobodnih bacanja vraća Podgoričanima četiri poena prednosti (65:61).

Koš za koš u "Morači" - Kol precizan za Budućnost, Bost za Himki (63:61).

Di Bost, pa Tomas - Himki opet prilazi - 61:59.

Tomas pogađa za Himki - 59:55, ali precizan je i Erl Klark za Budućnost (61:55).

Noris Kol - 59:53, maksimalnih plus šest za Budućnost.

Miki precizan za Himki (57:53).

Noris Kol pogađa za Buudćnost, precizan je i Edvin Džekson (57:51).

Suad Šehović polaganje (53:49).

Vjelcev - 11. trojka Himkija (51:49).

Miki je otvorio nastavak poenima za Himki, ali uzvraćaju Suad Šehović trojkom i Goga Bitdaze - 51:46.

Čak 10 trojki ubacili su košarkaši Himkija u prvom poluvremenu, iz 21 pokušaja - uprkos svemu, Budućnost je našla odgovor i vodi na pauzi sa 46:45.

Bitadze predvodi Podgoričane sa osam poena, Noris Kol je dodao šest, a Nemanja Gordić, Edvin Džekson i Erl Klark po šest.

Čarls Dženkins dominira u Hinkiju - 12 poena, sve iza linije 6,75 (četiri trojke iz pet pokušaja).

Druga četvrtina

Dženkins uz zvuk sirene pogađa 10. trojku za Himki - 46:45 za Budućnost na poluvremenu.

Edvin Džekson trojkom prekida seriju Himkija (46:42).

Vialcev pogađa oba slobodna bacanja, Himki prilazi na poen zaostatka (43:42).

Filip Barović na asistenciju Kola - serija Budučnosti 7:0 (43:37).

Džejms Bel sa linije penala - Budućnost ide na plus četiri (41:37).

Trojka Norisa Kola - dva poena prednosti za Budućnost (39:37).

Solo-prodor Norisa Kola - Budućnost opet vodi (36:35).

Nova trojka Krokera, pa pogodak Kotija Klarka za dva (34:35).

Kroker je pogodio za Himki, Gordić za Budućnost (32:32).

Uzvraća Bitadze, na asistenciju Gordića (30:30).

Stefan Marković sa osam metara - Himki opet vodi (28:30).

Elegantan pogodak Zubkova, ali serija od četiri poena Gordića - Budućnost vodi (28:27).

Rusi rešetaju i u drugoj četvrtini - trojka Mikija (22:25). Odgovara Koti Klark sa poludistance (24:25).

Goga Bitadze otvara drugi period poenima sa linije slobodnih bacanja (22:22).

Prva četvrtina

Sjajan potez Bitdazea pod košem Himkija - 20:22 na kraju prve četvrtine.

Bitadze precizan sa linije penala, a Suad Šehović promašuje dvije otvorene trojke. Sve to kažnjava Monija, još jednom trojkom (18:22).

Dalekometna paljba Himkija - i Monija pogađa za tri (16:19).

Blokada Bitadzea, ali Dženkins poravnava trojkom, i to trećom (16:16).

Tomas precizan za Ruse - 16:13, uoči prvog (TV) tajm-auta.

Serija pogodaka iza linije 6,75 - precizan je i Suad Šehović (16:11).

Druga trojka Erla Klarka - 13:8 za Budućnost. Uzvraća Di Bost, takođe trojkom (13:11).

Druga trojka Dženkinsa, ali i odgovor Edvina Džeksona - koš uz faul (10:8).

Barović precizan sa linije penala, pa sjajan ulaz Norisa Kola - preokret Budućnosti (7:5).

Trojka Erla Klarka - poeni za Budućnost nakon dva minuta igre (3:5).

Zubkov poenima otvara meč u "Morači", Dženkins dodaje trojku - 5:0 za Himki.

Budućnost Voli u 19 sati dočekuje ruski Himki, u meču 22. kola Evrolige.

"Plavi" žele da sačuvaju sjajan bilans na domaćem terenu - dobili su šest od sedam posljednjih evroligaških duela u "Morači" (Baskonija, CSKA, Barselona, Darušafaka, Real Madrid, Gran Kanarija), a u toj seriji izgubili su samo od Fenerbahčea.

Himki, koji već duže vremena igra bez najboljeg igrača, Alekseja Šveda, stiže u "Moraču" nakon pobjede nad Žalgirisom na svom terenu u prošlom kolu.

Tim iz Podmoskovlja ima dvije pobjede više od Budućnosti, koja je pretposljednja, ali bi eventualnom pobjedom došla u poziciju da preskoči Gran Kanariju.

U prvom dijelu sezone, sa Švedom u timu, Himki je kod kuće bio ubjedljiv protiv Budućnosti - 85:69.