Zvezda pred Podgoricu osvojila Kazanj, Barselona bolja od Olimpijakosa

To je druga vezana pobjeda beogradskog tima u evropskoj eliti, nakon trijumfa kod kuće nad Olimpijakosom, a sedma ukupno u 16 kola
5209 pregleda 2 komentar(a)
Sa meča Zenit - Crvena zvezda, Foto: Euroleague
Ažurirano: 27.12.2019. 23:01h

Košarkaši Crvene zvezde u dobroj formi stižu u Podgoricu, na veliki derbi 13. kola ABA lige (ponedjeljak) - ekipa Dragana Šakote pobijedila je Zenit u Kazanju 65:58, u 16. kolu Evrolige.

To je druga vezana pobjeda beogradskog tima u evropskoj eliti, nakon trijumfa kod kuće nad Olimpijakosom, a sedma ukupno.

Zvezda je slavila preokretom u drugom poluvremenu, pošto je tokom druge četvrtine imala i devet poena zaostatka.

Odlučila je treća četvrtina, koji su gosti dobili 14:7, prešli u vođstvo, koje su čuvali u četvrtoj dionici, kontrolišući i igru i rezultat.

Sjajni Vili Beron sa 26 poena (pet trojki iz šest pokušaja) predvodio je Zvezdu, a dobar je bio i Lorenco Braun sa 18.

Kod Zenita, Ostin Holins ubacio je 14, Vil Tomas 11 poena.

Ekipa Đoana Plase ostala je pretposljednja, sa četiri pobjede i 12 poraza.

Bajern je na svom terenu izgubio od Žalgirisa 93:78, dok je Barselona bila bolja od Olimpijakosa 90:80, uz 21 poen Nikole Mirotića.