"Lavice" izgubile od Francuske, ali položile test pred start turnira

8089 pregleda 6 komentar(a)

Od specijalnog izvještača "Vijesti"

Odličnu provjeru imale se crnogorske rukometašice pred start olimpijskog turnira, izgubile su je, ali to je poraz koji je pokazao da "lavice" itekako imaju šta da kažu u Tokiju.

U kontrolnom meču u dvorani Jojogi, u kojoj će se igrati zvanične utakmice, poražene su od Francuske 32:31.

Francuska je jedna od najjačih selekcija, jedan od favorita za zlato, pa Bojana Popović može, čini se, da bude zadovoljna igrom u većem dijelu meča.

Problema je bilo u prvom poluvremenu, u kome je Crna Gora imala osam izgubljenih lopti u napadu, a Francuskinje iz kontri bile neumoljive za vođstvo od 17:12.

Kada je napad postao mirniji, sve je bilo bolje, odbrana, iako ne agresivna kakva bi trebalo da bude na turniru, odradila je dobar posao, a važnu ulogu imale su i golmanke Marina Rajčić i Anastasija Babović.

"Lavice" su u finišu i preokrenule (30:28 i 31:29), ali su na kraju popustile, izgubile koncentraciju i izgubule.

Jovanka Radičević postigla je sedam golova, Đurđina Jauković šest, Itana Grbić pet, Dijana Mugoša, koja je igrala samo u drugom poluvrermenu, četiri, Majda Mehmedović tri, a pogađale su i Ema Ramusović, Jelena Despotović (po dva puta), Andrea Klikovac i Matea Pletikosić (po jednom).

Rajčić je imala šest odbrana, a Babović tri plus, uz sedmerac.

Crna Gora 25. jula igra sa Angolom na otvaranju olimpijskog turnira.