Korak ka četvrtfinalu i sjajna igra u drugom poluvremenu: Crna Gora savladala Australiju

"Ajklule" slavile 15:10 na premijeri u Tokiju

69313 pregleda 2300 reakcija 56 komentar(a)
Ažurirano: 25.07.2021. 10:04h
Završeno
09:35h

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobjedom je otvorila takmičenje na Olimpijskim igrama - "ajkule su jutros savladale Australiju 15:10 i napravile korak ka četvrtfinalu!

Početak nije bio dobar, Australija je vodila 3:0 i 4:1 u prvoj četvrtini, potom u drugoj imala dva gola prednosti (6:4), ali sve je došlo na svoje u drugom poluvremenu.

Crna Gora je u drugom dijelu odigrala sjajnu odbranu, posebno sa igračem manje, u napadu je ralizacija bila na nivou, a golom Uroša Čučkovića "ajkule" su povele 8:7 i održavale prednost do samog kraja.

"Ajkule" su u prvoj četvrtini primile pet pogodaka, a potom u naredne tri ukupno pet. Odbrana je odradila sjajan posao, a na golu se u drugom poluvremenu istakao Petar Tešanović.

Mora se istaći i sjajna igra sa igračem više - u osam od devet situacija Crna Gora je postigla gol. Sa druge strane "ajkule" su 10 puta imale igrača manje, ali su samo četiri puta rivalu dopustili da zatrese mrežu!

Najefikasniji u timu Crne Gore bio je maestralni Aleksa Ukropina sa četiri pogotka (4/4 šut). Marko Petković i Dušan Matković postigli su po tri, Uroš Čučković dva, a Aleksandar Ivović, Draško Brguljan i Miroslav Perković po gol.

Kod Australije tri pogotka Ričarda Kembela.

U narednom kolu Crna Gora u utorak (4.30 h) igra protiv Španije.

Tokio - Tatsumi vaterpolo centar. Sudije: Aleksandresku (Rumunija) i Severo (Italija).

Australija: Denerli (sedam odbrana), Kembel 3, Robert Edvards, Rouč, Janger 2, Put 1, Houden, Denerli, Džordž Ford 1, Tomašević 1, Pauer, Endrju Ford, Blejk Edvards 2.

Crna Gora: Tešanović (sedam odbrana), Petković 3, Čučković 2, Vidović, Ukropina 4, Ivović 1, Vidović, Spaić, Tešanović, Brguljan 1, Perković 1, Popadić, Matković 3, Banićević.

09:27h

Novi gol Marka Petkovića! Crna Gora vodi 13:9.

09:23h

Sada i gol Crne Gore sa igračem više! 12:9, strijelac Marko Petković.

09:22h

Gol Australije sa igračem više, strijelac Edvards - 11:9.

09:20h

Ponovo plus tri. Još jednom Aleksa Ukropina, njegov četvrti pogodak - 11:8

09:20h

Počela je četvrta četvrtina.

09:17h

Kraj treće četvrtine, odlična igra "ajkula" u drugom dijelu. Crna Gora vodi 10:8.

09:16h

Prvi gol za Australiju u drugom poluvremenu, pogodio je Tomašević - 10:8.

09:15h

"Ajkule" idu na plus tri! Strijelac Marko Petković - 10:7!

09:13h

Brani Tešanović! Australija nije realizovala napad sa igračem više!

09:11h

Gool! Još jedan pogodak Alekse Ukropine, njegov treći na meču. Crna Gora ima dva gola prednosti - 9:7!

Aleksa Ukropina
09:07h

Brani Tešanović! Imala je Australija napad sa igračem više.

09:06h

Prvo vođstvo Crne Gore, novi gol Uroša Čučkovića, 8:7 za "ajkule".

09:05h

Izjednačenje! Drugi gol Alekse Ukropine - 7:7.

09:03h

Počela je treća četvrtina.

09:00h

Završeno je prvo poluvrijeme, Australija vodi 7:6. Kod Australije najefikasniji Kembel sa tri pogotka. Kod Crne Gore dva gola Dušana Matkovića, po jedan Alekse Ukropine, Draška Brguljana, Aleksandra Ivovića i Uroša Čučkovića.

Draško Brguljan
08:56h

Crna Gora se odbranila sa igračem manje, potom prvi put "ajkule nisu iskoristile napad sa igračem više.