Poraz "ajkula": Španija nakon pet godina savladala Crnu Goru

Crna Gora u narednom kolu, u četvrtak (8.30 h) igra protiv Hrvatske

39204 pregleda 287 reakcija 27 komentar(a)
Vaterpolisti uoči početka meča, Foto: Reuters

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je od Španije 8:6 (3:2, 2:1, 2:2, 1:1) u drugom kolu olimpijskog turnira.

Ovo je prvi trijumf Španaca protiv crnogorske selekcije još od Svjetske lige 2016. godine.

Crna Gora je povela golom Dušana Matkovića, Španci preokrenuli (Blaj Maljarak, pa Alberto Munaris), održavali prednost, a onda na dva minuta i 23 sekunde do kraja druge četvrtine prvi put imali dva gola prednosti (5:3).

Kandić
Kandićfoto: Reuters

Početkom treće četvrtine "furija" stiže do plus tri - 6:3. Bio je to period u kojem je Španija dominirala, a seriju rivala prekinuli su Aleksandar Ivović i Matković.

Vać na startu posljednje četvrtine Španci postižu gol sa igračem više i ponovo dolaze do tri gola prednosti (8:5). Ispostavilo se da je to bila nedostižna prednost.

Brguljan
Brguljanfoto: Reuters

Tim Vladimira Gojkovića je igrao dobro, hrabro, ali u pojedinim momentima nije imao sreće - "ajkule" su u nekoliko navrata pogađale prečku, pa stativu...

Najefikasniji u reprezentaciji Crne Gore bio je Matković sa tri pogotka. Aleksandar Ivović je postigao dva, a u listu strijelaca upisao se i Stefan Vidović.

Kod Španaca po dva gola Maljaraka, Alvara Granadosa i Bernata Sanauže.

Crna Gora u narednom kolu, u četvrtak (8.30 h) igra protiv Hrvatske.

Tokio - Tatsumi vaterpolo centar. Sudije: Devio (Francuska), Stavridis (Grčka).

Crna Gora: Kandić (devet odbrana), Brguljan, Perković, Petković, Čučković, Popadić, Vidović 1, Ukropina, Ivović 2, Spaić, Matković 3, Banićević.

Španija: Lopes (11 odbrana), Munaris 1, Granados 2, Sanauža 2, De Toro, Larumbe, Famijera 1, Fernandes, Taulj, Perone, Maljarak 2, Bustos.