Đoković nije uspio: Novak izgubio od Karenja Buste i ostao bez bronzane medalje

Đoković očigledno nije uspio da se oporavi od jučerašnjeg poraza u polufinalu od Zvereva

23277 pregleda 566 reakcija 104 komentar(a)
Đoković, Foto: Reuters

Novak Đoković nije uspio da osvoji olimpijsku medalju u singlu u Tokiju - najbolji tenisera svijeta poražen je od Španca, Pabla Karenja Buste 2:1 (6:4, 6:7, 6:3) u meču za treće mjesto.

Đoković se očigledno nije oporavio od jučerašnjeg poraza u polufinalu od Zvereva.

Srpski teniser bio je na pragu poraza i u drugom setu - Karenjo Busta je u taj-brejku imao meč loptu, nije je iskorisitio, ali je u trećem setu bio svježiji, odmorniji i na kraju osvojio bronzu.

Prvi set riješen je u petom gemu, kada je Španac napravio brejk sa nulom. U drugom setu teniseri nisu imali priliku za brejk, pa je sve riješeno u taj-brejku u kojem je Đoković nekako uspio da se izbori sa protivnikom i izjednači.

Ipak, već na startu trećeg seta Karenjo Busta pravi brejk, dolazi do - ispostaviće se - nedostižne prednosti.

Đoković je imao šest prilika za brejk tokom meča, nijednu nije realizovao, pa ostaje na jednoj osvojenoj olimpijskoj medalji u karijeri - bronzi iz Pekinga 2008. godine.