Amerikanci prespavali prvu četvrtinu, pa zatrpali koš Češke

Džejson Tejtum je meč završio sa 27 poena, Kevi Durent je ubacio 23 poena

3782 pregleda 0 komentar(a)
Detalj sa meča, Foto: Reuters

Košarkaši SAD savladali su danas Češku 119:84 u trećem kolu grupe A na olimpijskom turniru.

Amerikanci su upisali dvije pobjede i poraz i plasirali se u četvrtfinale. Sa druge strane, Češka ima pobjedu i dva poraza i mora da čeka utakmicu Argentine i Japana kada će biti poznato koje trećeplasirane selekcije će u četvrtfinale.

Nakon današnjeg ubjedljivog poraza, male su šanse da Česi zaigraju u nokaut fazi, budući da im je koš razlika minus 49.

Njemačka, koja je takmičenje u grupi B završila na trećem mjestu ima koš razliku minus 16. U grupi C Argentina je na minus 28 i tek treba da odigra taj meč protiv domaće selekcije.

A Češka je danas sjajno otvorila utakmicu - jakom odbranom i dobrim napadom Česi su imali u dva navrata i deset poena prednosti (17:7, 19:9), a nakon prvih deset minuta bilo je 25:18.

Amerikanci su od starta druge četvrtine zaigrali angažovanije i trojkom Kevina Durenta na 6:19 do kraja prvog poluvremena prvi put poveli - 34:33.

U drugom poluvremenu aktuelni olimpijski šampioni bili su dominantni i na kraju ubjedljivo slavili.

Džejson Tejtum je meč završio sa 27 poena, Kevi Durent je ubacio 23 poena.

Kod Čeha 17 poena Blejka Šilba, 15 Onreja Bolvina i 13 Jana Veselog.