Posljednje upozorenje: Debakl "ajkula" pred četvrtfinalni duel sa Grcima

Srbija nanijela najteži poraz crnogorskoj reprezentaciji na OI - 13:6

66876 pregleda 939 reakcija 110 komentar(a)
Ažurirano: 02.08.2021. 09:12h
Završeno
08:05h

Napad bez ideje, odbrana bez energije - tako je izgledao meč vaterpolista Crne Gore protiv Srbije (13:6) u posljednjem kolu grupne faze na Olimpijskim igrama.

"Delfini" su poklon znali da iskoriste na surov način, pa je utakmica koja je određivala ko će biti treći, a ko četvrti u grupi bila riješena već u prvoj četvrtini kada su "ajkule" imale pet golova minusa - 5:0.

Ni u nastavku se utisak nije popravio, pa je jasno da tim Vladimira Gojkovića mora da napravi zaokret i u igri i u zalaganju ako želi da se bori za medalju u Tokiju.

Od šest golova, Crna Gora je tri postigla iz peterca, a samo jedan u napadima s igračem više. I to kada je sve bilo riješeno... S druge strane, Srbija je maltene u svakom napadu stvarala višak, često su njeni igrači izlazili sami na Slavena Kandića, što je i rezultiralo sa pet iznuđenih peteraca.

Aleksandar Ivović je dao tri gola protiv Srbije (dva iz peterca), pogađali su i Aleksa Ukropina i dva puta Matković.

Najefikasniji u Srbiji bio je trostruki strijelac Filip Filipović.

Jednostavno je - ovo što je Crna Gora pokazala u grupi je premalo da bi se i mislilo o medalji, ali jedan dobar meč može da okrene sve.

Sve sada staje u narednu utakmicu - "ajkule" u srijedu imaju šansu da "ožive" prvenstvo, a rival u četvrtfinalu je Grčka, najbolja ekipa grupe A.

Izmjena: 09:12h
08:02h

Ubjedljiv poraz naše selekcije - 13:6. U četvrtfinalu u srijedu "ajkule" će igrati protiv Grčke.

Izmjena: 09:11h
08:01h

Treći gol Ivovića za 13:6.

07:56h

Konačno dobar napad s igračem više "ajkula" - iskoristio ga je Matković za 13:5.

07:55h

Još jedan peterac za Srbiju i gol Filipovića za plus devet - 13:4.

07:51h

Stefan Mitrović je postigao 12. gol za Srbiju - 12:4.

07:49h

Srbija ima prvi napad u posljednjoj četvrtini.

07:47h

Kraj treće četvrtine - Crna Gora ima sedam golova minusa (11:4).

07:47h

Treći gol iz peterca za našu reprezentaciju - postigao ga je Ivović za 11:4.

07:43h

Pijetlović vraća osam golova prednosti Srbiji - 11:3.

07:39h

Prvi gol naše selekcije iz igre - postigao ga je Ukropina za 10:3.

07:38h

Četvrti peterac za Srbiju - vode "delfini" 10:2 poslije gola Prlainovića.

07:36h

Pogodio je Aleksić u napadu s igračem više za 9:2.

07:33h

Počela je treća četvrtina.

07:30h

Crna Gora ima šest golova minusa protiv Srbije nakon 16 minuta igre - 8:2.

Utisak je da je moglo da bude i ubjedljivije, jer "ajkule" djeluju nemoćno i u odbrani i u napadu. Oba gola su postigle iz peterca - prvo Matković, a onda Ivović.

07:29h

Prvo je Mitrović zaustaio šut Ukropine, a onda je izblokiran Ivović u napadu s igračem više.

07:27h

Petković je izblokiran u napadu s igračem više. Još jedan veoma loš napad "ajkula".

07:26h

Tajm-aut Gojkovića na nešto manje od tri minuta do kraja druge četvrtine. "Ajkule" će imati napad s igračem više.