Crna Gora se spasila katastrofe i u posljednjih 10 minuta najavila bolje izdanje u četvrtfinalu

"Lavice" poražene od Holandije 30:29, iako su u jednom trenutku imale minus devet. Ukoliko Japan ne šokira Norvešku, rival na startu nokaut faze biće branilac titule, Rusija

71746 pregleda 472 reakcija 64 komentar(a)
Andrea Klikovac na današnjoj utakmici, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.08.2021. 15:18h
Završeno
13:56h

Završen je meč, Holandija je slavila 30:29.

Crna Gora će u četvrtfinalu najvjerovatnije igrati sa Rusijom, a ako bude igrala kao u posljednjih 10-ak minuta, kada je Bojana Popović iz igre izvukla indisponirane bekove Itanu Grbić i Mateu Pletikosić, imaće šta da traži.

Jovanka Radičević je bila najefikasnija sa osam golova (četiri iz sedmeraca), Tatjana Brnović i Đurđina Jauković su dale po pet, Majda Mehmedović i Jelena Despotović po četiri, Dijana Mugoša dva, a Grbić jedan.

Sjajna je bila Marina Rajčić sa 13 odbrana, od kojih su preko polovina bili ziceri.

"Lavice" su imale čak 20 izgubljenih lopti, što je omogućilo Holandiji da u 46. minutu povede čak 25:16.

Tada je Popovićeva odlučila da Mehmedović prebaci na poziciju desnog beka, a da pored nje budu Jauković i Despotović i ta postava se pokazala kao najbolja.

Crna Gora je stalno topila prednost i imala čak i šansu da izjednači, ali ju je ispustila...

Izmjena: 14:15h
13:53h

Dijana Mugoša na 25 sekundi do kraja donosi minimalan zaostatak. Majonad na 10 sekundi do kraja uzima tajm-aut.

13:52h

Minut i po do kraja, Despotović je iznudila isključenje Van der Hejden. "Lavice" brzo idu u realizaciju, ali Jeleni je suđeno probijanje. TO je 20. izgubljena lopta i potpisan poraz.

13:50h

Gol Smits, brzo uzvraća Jauković - 28:30 na manje od tri minuta do kraja.

13:49h

"Lavice" su imale napad za minus jedan, ali su izgubile 19. loptu. Smets pogađa, ali Brnović uzvraća za 27:29. Još malo više od tri minuta do kraja.

13:47h

Crna Gora je na minus dva na pet i po minuta do kraja - gol Radičević iz kontre za 28:26.

13:44h

Dijana Mugoša iz kontre smanjuje na 26:23, ali Smets uzvraća. Jauković je uz gol iznudila i isključenje. Brnvić na praznu mrežu pogađa za 28:25.

13:42h

Serija Crne Gore se nastavlja, Jauković i Despotović smanjuju na 25:21, ali je prekida Van der Hejden. Radičević koristi sedmerac za 26:22.

13:36h

Ništa se ne mijenja - Grbić opet gubi loptu i otvara novu kontru za 25:16. Sa tri brza gola se prilazi na 25:19, pa sad Emanuel Majonad zove tajm-aut.

Izmjena: 14:01h
13:34h

Nova greška, nova kontra i prvi put plus osam za „lale” 24:16 u 45. minutu. Bojana Popović traži tajm-aut.

13:31h

Nova kontra Holandije, opet je sedam razlike - 22:15 (43. minut).

13:28h

Marina Rajčić brani deveti šut. Da nije nje, razlika bi vjerovatno bila dvocifrena. Ovako je "samo" minus šest (20:14).

13:22h

Nova kontra, 19:12 za Holandiju za novu seriju 8:2. Tatjana Brnović je prekida. Dion Hausher opet vraća plus sedam (20:13).

13:19h

Drugo poluvrijeme je počelo odbranom Marine Rajčić, stativom Itane Grbić i golom Anđele Malestajn.

13:04h

Meč sa Holandijom nema preveliku važnost, jer je gotovo isto da li će rival u četvrtfinalu biti Rusija ili Francuska.

Ali, ako tim Bojane Popović u nokaut fazi bude igrao kao u 1. poluvremenu protiv Holandije, neće imati nikakve šanse.

Previše je izgubljenih lopti, grešaka u odbrani, promašenih zicera, ishitrenih akcija...

13:02h

Holandija je imala kontru, autogol je dala Marina Rajčić. Danik Snelder je pogodila prečku, ali se lopta odbila od leđa naše golmanke u mrežu, a onda je Vetering pogodila za 17:12.

Anđela Malestajn je imala zicer za šest razlike na poluvremenu, ali je šutirala preko gola.