Težak poraz Crne Gore, Grci držali čas vaterpola

"Ajkule" eliminisane u četvrtfinalu olimpijskog turnira porazom od Grčke 10:4.

Aleksandar Ivović, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.08.2021. 09:39h
Završeno
09:30h

Četvrto četvrtfinale Olimpijskih igara za crnogorske vaterpoliste i prvi četvrtfinalni poraz - "ajkule" su na bazenu Tatsumi u Tokiju poraženi, nadigrani, potučeni od Grčke sa 10:4.

Ispostavilo se da očajna izdanja u grupi i lagani porazi od Španije, a posebno od Srbije i Hrvatske, nisu bili posljedica "loših dana", već su bili realna slika koliko Crna Gora može u ovom momentu.

Borba za medalju ostala je u domenu mašte i snova, jer u polufinale idu reprezentacije koje su, u ovom momentu, kvalitetom znatno iznad Crne Gore. Grčka je jedna od njih.

Momci Vladimira Gojkovića odigrali su jedan od najgorih turnira u posljednje vrijeme, doživjeli su četiri poraza, ostvarili samo dvije pobjede, i to protiv Australije i Kazahstana.

Moguće, zapravo, da ovo nije bila realna slika, ali naši veterpolisti, jednostavno, nisu mogli da dostignu nivo forme sa kvalifikacionog turnira u Roterdamu u martu, ili nedavno u Svjetskoj ligi.

Podatak da je crnogorska reprezentacija do finiša posljednje četvrtine protiv Grčke dala samo jedan gol, a da iz 10 napada sa igračem više nije zatresla protivničku mrežu - dovoljno govori o izdanju "ajkula", posebno napadačkom.

Nije zato potrebno ni opisivati kretanje rezultata, Grci su već u trećoj četvrtini, kada su vezali tri gola i sa 3:1 otišli na 6:1, najavili sigurnu pobjedu.

Crna Gora je eliminisana, ali nije završila turnir u Tokiju. Slijedi borba za plasman od petog do osmog mjesta.

Izmjena: 09:39h
09:28h

Kapocis, 10:4.

09:28h

Aleksandar Ivović je iz kontranapada ublažio poraz Crne Gore - 9:4.

09:25h

Golčina Gedidonijasa, rezultatska katastrofa Crne Gore - 9:3 za Grčku.

09:23h

Argeropulos pogađa, 8:3 za Grčku, koja ide u polufinale olimpijskog turnira.

09:22h

Stativa Petkovića, pa kontra Grčke - Kandić, međutim, "skida" zicer Kapocisu. Novi napad Grka, još četiri minuta do kraja.

09:20h

Papanastasiju vjerovatno stavlja tačku na meč - Grčka pet minuta prije kraja vodi 7:3.

09:19h

Imao je Aleksandar Ivović šansu da smanji na dva razlike i zaprijeti Grcima, ali ni sedmi napad s igračem više nije donio gol.

09:17h

Pogađa Uroš Čučković, ima li nade - Crna Gora smanjuje na 6:3.

09:14h

Imala je Crna Gora napad sa igračem više i šansu da uoči posljednje kvartala priđe na pristojnih tri gola zaostatka, ali igrač više služi "ajkule" jednako kao da imaju dva igrača manje - iz šest pokušaja na meču, nisu dali ni gol.

09:11h

Konačno, Aleksandar Ivović pogađa grčku mrežu i smanjuje na 6:2.

09:10h

Genimonias pogađa iz još jednog peterca, njegov četvrti gol, 6:1 za Grčku. U međuvremenu je i Petković, nakon Brguljana i Spaića, dobio isključenje s pravom izmjene.

09:09h

Napadački očajno izdanje "ajkula". Pokušao je Ukropina, nije uspio, odapeo je i Petković - prečka. Nevjerovatno je da je naša selekcija do finiša treće četvrtine dala samo jedan gol.

09:07h

Nemoć Crne Gore, Genidonias pogađa za 5:1.

09:05h

U prvom četvrtfinalu, igranom rano jutros po našem vremenu, Španija je pobijedila SAD sa 12:8.

09:00h

I Draško Brguljan je zaradio isključenje s pravom zamjeme.

08:59h

Geniduanis pogađa petarac, 4:1 za Grčku. Sve je teže za Crnu Goru.

08:58h

Treće iskučenje i crveni karton za Vladana Spaića.

08:56h

Kraj druge četvrtine na bazenu Tatsumi, vrlo loš napadački učinak Crne Gore - 4-0 sa igračem više, te samo jedan gol iz igre, kapitena Draška Brguljana. Ni Grci nisu posebno napadački raspoloženi, ali su ipak dali dva gola više, za 3:1.

Izmjena: 09:15h