Mađari osvojili 16. olimpijsku medalju u vaterpolu

Mađarska nije primila gol u 2. poluvremenu i savladala Španiju 9:5. Finale počinje u 9.30 časova, a sastaju se Srbija i Grčka. To će biti posljednji događaj na 32. Olimpijskim igrama

13413 pregleda 219 reakcija 5 komentar(a)

Najdominantnija vaterpolo nacija svih vremena, Mađarska, osvojila je 16. olimpijsku medalju.

U meču za bronzu, tim Tamaša Marca je odigrao perfektno 2. poluvrijeme, u kojem nije primio gol (?!), pa je savladao Španiju 9:5 (3:3, 2:2, 1:0, 3:0).

Osam Mađara se upisalo u listu strijelaca, a samo je Marton Vamoš to uradio dva puta, dok je Viktor Nađ upisao osam odbrana.

U poraženom timu isti učinak su imali Alberto Munjaris, odnosno Danijel Lopes Pinedo.

Finale počinje u 9.30 časova, a sastaju se Srbija i Grčka. To će biti posljednji događaj na 32. Olimpijskim igrama.

Peto mjesto je pripalo Hrvatskoj pobjedom nad SAD (14:11), a vaterpolisti Crne Gore su nakon peteraca izgubili meč za 7. mjesto od svjetskog prvaka Italije.