Reju Kobajasi trijumfovao u Engelbergu

Kobajasi je vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 556 bodova
90 pregleda 0 komentar(a)
Kobajasi je do treće pobjede došao u Engelbergu, Foto: LEHTIKUVA

Japanac Reju Kobajasi pobjednik je takmičenja sezone u skijaškim skokovima, koje je za Svjetski kup večeras održano u švajcarskom Engelbergu.

Kobajasi, koji je bio vodeći i nakon prve serije, do treće pobjede u karijeri došao je skokovima od 144 i 137 metara, za koje je dobio 294,4 boda.

Poljak Pjotr Žila, kao i juče, bio je drugi skokovima od 137,5 i 135 metara i zbirom od 285,1 bod.

Zvanični šampion Svjetskog kupa, Poljak Kamil Stoh zauzeo je treće mesto skokovima dužine 138 i 131 metar, za koje jed dobio 279,5 metara.

Pobjednik jučerašnjeg takmičenja, Njemac Karl Gajger završio je na četvrtom mjestu, dok je peti bio Poljak David Kubacki.

Kobajasi je vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 556 bodova. Žila je drugi sa 445, a treći Stoh sa 365 bodova.