Prvijenac Švajcarca Danijela Julea

199 pregleda 0 komentar(a)
Danijel Jule, Foto: Alessandro Trovati

Švajcarac Danijel Jule stigao je do prve pobjede u karijeri u Svjetskom kupu, pošto je trijumfovao u današnjem slalomu u italijanskoj Madoni di Kampiljo.

Jule je bio četvrti nakon prve vožnje, a do trijumfa je došao u ukupnom vremenu minut, 38 sekundi i 34 stotinke.

On je za 34 stotinke bio brži od Austrijanca Marka Švarca, a na trećem stepeniku pobjedničkog postolja našao se Austrijanac Mihael Mat sa 50 stotinki slabijim vremenom od pobjednika.

Aktuelni osvajač Svjetskog kupa, Marsel Hiršer bio je vodeći poslije prve vožnje, ali je u drugoj napravio grešku i završio na 26. mjestu. To je njegova prva trka na kojoj nije osvojio bodove još od superveleslaloma u Santa Katerini 2016, kada je zauzeo 47. mjesto.

Hiršer je vodeći u poretku slaloma sa 200 bodova i ima 15 više od Jula.

Hiršer je i na čelu generalnog plasmana ima 620 bodova. Prate ga Henrik Kristofersen sa 352 i Austrijanac Maks Franc sa 341.

Svjetski kup u konkurenciji skijaša biće nastavljen narednog petka, spustom u italijanskom Bormiju.