Prvijenac Kubackog za prekid serije Japanca

120 pregleda 0 komentar(a)
David Kubacki, Foto: Terje Bendiksby

Poljak David Kubacki pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup večeras održano u italijanskom Val di Fjemeu.

Kubacki, koji je juče bio drugi, prekinuo je dominaciju Japanca Reju Kobajasija koji je trijumfovao na šest uzastopnih takmičenja.

Do prve pobjede u Svjetskom kupu Kubacki je došao skokovima od 129,5 i 131,5 metara, za koje je dobio 271,1 bod.

Austrijanac Štefan Kraft osvojio je drugo mjesto skokovima od 124,5 i 122,5 metara i zbirom od 257,2 boda.

Branilac trofeja Svjetskog kupa, Poljak Kamil Stoh, kao i juče, bio je treći skokovima od 120 i 128,5 metara, za koje je dobio 256,9 bodova.

Na četvrtom mjestu završio je Norvežanin Robert Johanson (122,5 i 127,5), dok je peti bio Njemac David Zigel (127,5 i 124).

Pobjednik Novogodišnje turneje, Kobajasi završio je kao sedmi skokovima od 128 i 122,5 metara.

Kobajasi je vodeći u generalnom plasmanu 1.092 boda.

Stoh je drugi sa 624, a treći Pjotr Žila sa 591 bodom.