Crnogorski karatisti bez medalje u Parizu

380 pregleda 0 komentar(a)
Mijat Vojvodić
Ažurirano: 26.01.2019. 16:47h

Crnogorski karatisti bez medalje završili su nastup na turniru Premijer lige u Parizu.

Drugog takmičarskog dana Marina Raković eliminisana je u trećem, a Dragana Konjević i Almir Cecunjanin u prvom kolu.

U grupi nastup u katama završio je Mijat Vojvodić.

Rakovićeva je na startu takmičenja u kategoriji do 68 kilograma pobijedila Švajcarkinju Paulin Bonžur 1:0, dok je u drugom kolu bila bolja od Ukrajinke Katerine Binič 3:2.

Od nastavka takmičenja odvojio je poraz od Španjolke Kristine Viskaino Gonzalez 1:0.

Ona je u meču za polufinale izgubila od Japanke Kajo Someje, čime je članici Omladinca zatvorila vrata repesaža.

Konjević je u prvom kolu kategorije preko 68 kilograma izgubila od Hrvatice Anemarije Čelan Bujas 5:2.

Članica Omladinca poražena je od iste protivnice i u prošlogodišnjem meču za bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Novom Sadu.

Cecunjanin je na startu takmičenja u kategoriji preko 84 kilograma izgubio od Makedonca Žarka Arsovskog 2:0.

Makedonski borac nije uspio da se domogne finala, čime je karatistu Budućnosti onomogućio da nastavi borbu za medalju.

Vojvodić je u katama bio je peti u šestoj grupi sa 22,60 bodova, 0,12 manje od četvrtoplasiranog Mađara Botonda Nađija koji je izborio nastavak takmičenja.

Takmičenje u katama održano je prvi put po novom sistemu bodovanja, odnosno pravdu je dijelilo sedam, umjesto do sada pet sudija.

Prema propozicijama, najveće i najmanje ocjene se ne računaju, dok se bodovi ostalih pet sudija sabiraju.

Takmičari su bili svrstani u osam grupa po osam.

Plasman u narednu rundu izborile su po četiri najbolja iz svih osam grupa.

"Zadovoljan sam trenutnom formom i izdanjem u Parizu. Osjećao sam se odlično na zagrijavanju i tokom izvođenja kate, ali na žalost to za sudije nije bilo dovoljno da bi ocjenili moju katu boljom ocjenom. Prvi turnir u godini, sa novim sistemom kvalifikacija, je kako za mene tako i za ostale konkurente novo iskustvo", rekao je Vojvodić agenciji MINA.

On je istakao da novi sistem bodovanja odlikuje neujednačen kriterijum ocjenjivanja.

"Pokušaću da već na narednoj Premier ligi u Dubaiju, od 15. do 17. februara, dobijem bolje ocjene na svoje izvođenje kate i plasiram se u narednu fazu takmičenja", rekao je Vojvodić.

Za danas je planiran i nastup Marine Raković (do 68), Dragane Konjević (preko 68) i Almira Cecunjanina (preko 84) u borbama.

Borbe za bronzane medalje na programu su u nedjelju od devet do 13, a finala od 14.30 do 16.30 sati.