Kraft opet najbolji u Saporou

200 pregleda 0 komentar(a)
Štefan Kraft, Foto: Matthias Schrader
Ažurirano: 27.01.2019. 14:37h

Austrijanac Štefan Kraft pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima sa velike skakaonice koje je za Svjetski kup danas održano u japanskom Saporu.

Kraft, koji je i juče slavio u Saporu, bio je vodeći nakon prve serije, a do treće uzastopne pobjede došao je skokovima od 135 i 128,5 metara, za koje je dobio 248,2 boda.

Kraft je slavio i prošlog vikenda u Zakopanima.

Slovenac Timi Zajc osvojio je drugo mjesto skokovima od 138,5 i 125 metara i sa zbirom od 238,4 boda izborio prvo pobjedničko postolje u Svjetskom kupu.

Pobjednik Novogodišnje turneje, Rjoju Kobajaši bio je treći skokovima dužine 124,5 i 129,5 metara, za koje je dobio 36,6 bodova.

Kao četvrtoplasirani završili su Poljak Pjotr Zila (139,5 i 127) i Norvežanin Egner Halvor Granerud (131 i 129), dok je šesti bio Poljak Kamil Stoh 126,5 i 131,5).

Kobajaši je vodeći u generalnom plasmanu 1.233 boda.

Kraft je preuzeo drugo mjesto na tabeli sa 781 bodom i ima 37 više od trećeplasiranog Stoha. (kraj) eml