Marina Raković do zlata pobjedom nad svjetskom prvakinjom

Karatistkinja Omladinca je do zlata došla pobjedama nad dviej prvorangirane karatistkinje na svjetskoj WKF rang listi
1190 pregleda 0 komentar(a)
Marina Raković
Ažurirano: 19.05.2019. 17:37h

Karatistkinja podgoričkog Omladinca, Marina Raković, osvojila je zlatnu medalju na turniru Serije A u Istanbulu.

Do novog velikog uspjeha je najtrofejnija crnogorska karatistkinja došla pobjedom u finalu nad aktuelnom svjetskom prvakinjom Irinom Zaretskom iz Azerbedjdžana.

Raković je ubjedljivo u finalu kategorije do 68 kilograma slavila protiv Zeretske sa 4:2, nakon što je juče u polufinalu dobila prvorangiranu svjetsku karatistkinju, Elenu Kirići iz Švajcarske (4:0). KIrići je branila trofej u Istanbulu, a Zaretska je drugorangirana na listi Svjetske karate federacije (WKF).

Žrijeb u Istanbulu nije bio najklonjeN mARINI, koja je u četvretfinalu dobila i svjetsku prvakinju iz 2017. godine, Alisu Bušinger iz Austrije.

Raković je u Istanbulu do zlata slavila u šest teških borbi! Ona sada protiv Zaretske u međusobnom skoru vodi sa 2:1.