KARATE

Crna Gora sa 113 takmičara na Balkanskom prvenstvu u Banja Luci

Crnogorski karate predstavljaće 73 takmičara u borbama i 40 u katama
472 pregleda 1 komentar(a)
Mladi crnogorski karatisti u Banja Luci (Foto: MINA)
Mladi crnogorski karatisti u Banja Luci (Foto: MINA)

Karate reprezentacija Crne Gore sa 113 takmičara učestvovaće na Balkanskom prvenstvu za mlađe uzrasne kategorije, koje će od petka do nedjelje biti održano u Banja Luci, saopšteno je iz Karate saveza.

Navodi se da će crnogorski karate predstavljati 73 takmičara u borbama i 40 u katama.

Za medalje boriće se i šest kata timova.

U katama za dječake i djevojčice, rođene 2011. godine nastupiće Dušan Borović (Potoci), Mihail Ćirković (Pozitiv), Višnja Bulatović (Omladinac) i Nataša Šubarić (Potoci).

Od kataša godinu starijih takmičiće se Sergej Raičević (Pozitiv), Blagota Mićunović (Pozitiv), Uroš Stevović (Stari grad), Andrija Kosović (Bar), Neda Beljkaš (Potoci), Maša Malidžan (Potoci) i Bruna Benić (Budva).

U konkurenciji takmičara rođenih 2009. godine nastupiće Nikola Stanišić (Budućnost), Luka Klačar (Potoci), Ivo Bulatović (Omladinac), Maksim Vešković (Omladinac), Andrijana Radović (Bar), Leonora Vujović (Omladinac), Tatjana Odović (Bar) i Una Vučićević (Budva), kao i godinu stariji Saša Petrić (Stari grad), David Rondović (Potoci), Šćekić Aleksa (Bar), Novak Gvozdenović (Bar), Viktorija Raičević (Iskra), Katarina Vlahović (Iskra) i Tamara Klisić (Iskra).

Za medalje u konkurenciji dječaka i djevojčica rođenih 2007. godine nastupiće Đorđe Stojanović (Bar), Nikša Zejak (Budućnost), Aleksa Janjić (Bar), Ajsel Geršvic (Bar), Jovana Milić (Bar), Sandra Racanović (Budva) i Valentina Vuković (Stari grad), kao i godinu stariji Petar Klačar (Potoci), Balša Mijović (Bar), Anastasija Mitrović (Budva) , Arijana Kočan (Bar) i Katarina Rondović (Potoci).

Ženski kata tim mlađih pionirki čine Maša Malidžan, Nataša Šubarić i Neda Beljkaš (Potoci), piniorska ekipa nastupiće u sastavu Viktorija Raičević, Katarina Vlahović i Tamara Klisić (Iskra), a tim nada Elena Radović, Jovana Milić i Arijana Kočan (Bar).

Muški tim mlađih pionira nastupiće u sastavu Andrej Božović, Blagota Mićunović i Sergej Raičević (Pozitiv), pinirski sastav čine Luka Klačar, David Rondović i Ivo Bulatović, a ekipu nada Aleksa Janjić, Đorđe Stojanović i Ajsel Geršvic (Bar).

U borbama, u konkurenciji dječaka rođenih 2009. godine nastupiće Marko Laković (Iskra) i Radovan Đurović (Šotokan tim) do 30 kilograma, Ratko Grujić (Gorštak), Lazar Gardašević (Bijela) i Vuk Škatarić (Omladinac) do 35, Petar Radović (Šotokan tim) i Radomir Madžarović (Kondor) do 40, Nemanja Gecaj (Šotokan tim) i Luka Bošković (Omladinac) do 45 i Lazar Gospić (Ris) preko 45 kilograma.

U istoj konkurenciji kod djevojčica takmičiće se Katarina Đukić (Gorštak) i Mia Miljanić (Omladinac) do 34, Sofija Vučković (Onogošt) do 40 i Elena Martinović (Ris), Lora Pean (Mavaši), Nađa Grubač (Piva) i Mia Banović (Mavaši) preko 40 kilograma.

Kod dječaka rođenih 2008. godine crnogorski karate predstavljaće Jusuf Saljiu (Omladinac), Dejan Rakočević (Gorštak), Branko Lazović (Iskra) i Balša Danilović (Gorštak) do 35, Nenad Đuričić (Bijela), Novak Gvozdenović (Bar), Filip Šoškić (Iskra) i Sergej Pajović (Omladinac) do 40, Anes Arifaj (Iskra), Vuk Vučinić (Iskra) i Miloš Radulović (Bratstvo) do 45, Stefan Miljanić (Iskra), Matija Laketić (Ris) i Ognjen Gluščević (Bratstvo) do 50 i Stefan Vujisić (Gorštak) preko 50 kilograma.

U konkurenciji djevojčica, istog godišta, takmičiće se Anastasija Vukotić (Šampion Nikšić), Elda Kurtović (Rei) i Jelena Miladinović (Omladinac) do 32, Una Raković (Omladinac) do 40, Viktorija Vukadinović (Iskra) do 44, Elena Vlahović (Onogošt) i Ena Hodžić (Rei) preko 44 kilograma.

Nastupiće i dječaci rođeni 2007. godine Riad Tafić (Ulcinj), Balša Stevović (Onogošt) do 37, Paskual Kočović (Ulcinj), Matija Eraković (Mavaši 2015), Alan Balić (Iskra) do 42, Alimpije Đuretić (Kondor) 47, Mihailo Gojaković (Bar), Vanja Vujnović (Šotokan tim) i Lazar Đurčević (Omladinac) do 52, Danilo Vujisić (Gorštak), Martin Jaramaz (Onogošt) i Simon Simonović (Ulcinj) preko 52 kilograma.

U istom godištu, kod djevojčica, nastupiće Nađa Boričić (Omladinac) i Ljubica Vlahović (Gorštak) do 40, Jovana Damjanović (Bijela) i Itana Raonić (Omladinac) do 45, Jovana Kotlaja (Ris) i Mariam Zahrane (Bar) preko 50 kilograma.

U konkurenciji dječaka rođenih 2006. godine prijavljeni su Balša Vojinović (Iskra) i Sergej Cimbaljević (Šotokan tim) do 40, Lado Vuković (Gorštak), Petar Radovanović (Iskra), Lazar Lazarević (Omladinac) i Vuk Bajović (Omladinac) do 45, Marko Brnada (Šotokan tim) do 50, Damjan Lukovac (Seiken) do 55 i Nemanja Dragaš (Iskra), Luka Tomanović (Šotokan tim) i Tadija Keljanović (Iskra) preko 55 kilograma.

U ženskoj konkurenciji za medalje boriće se Helena Backović (Omladinac) do 39, Sofija Dedijer (Onogošt) i Anđela Anđelić (Potoci) do 44, Lea Marić (Šotokan tim) do 49, Teona Ječmenica (Ris) do 54 i Anida Berjašević (Bar) preko 54 kilograma.

Predvodiće ih selektori Jasmin Hot, Leka Markić, Gorana Marjanovića i Slađan Mikulić u borbama i Irena Ilinčić u katama.

U stručnom timu su i selektorka u katama za kadete i juniore Slavka Maksimović i trener Ružica Maksimović.

Pravdu na šampionatu dijeliće sudije Dragan Ćirović, Danilo Ćirović i Naim Duraku.

U delegaciji Karate saveza su i direktor reprezentacije Dragoljub Fatić i sekretar Veljko Brnović.

Preporučujemo za Vas