Četiri nova zlata za Crnu Goru

Naši sportisti imali uspješan treći dan na Igrama malih zemalja Evrope. Najviše medalja danas osvojili atletičari
2161 pregleda 0 komentar(a)
Crnogorski džudisti na pobjedničkom postolju na Cetinju (Foto: Cok/Dejan Lopičić)
Ažurirano: 30.05.2019. 23:52h

Trećeg dana Igara malih zemalja Evrope, Crna Gora je osvojila je 10 medalja, od čega četiri zlatne, dvije u atletici, te po jednu u džudou i boćanju.

Zlato u atletici osvojili su Kristina Rakočević u bacanju kugle, sa hicem od 15,44 metra, te bacač diska Danijel Furtula (64,15 metara, njegov najbolji rezultat sezone). U bacanju kugle, Ivan Kukuličić (54,55) je bio četvrti.

Ljiljana Matović (5,98 metara) je osvojila bronzu u skoku udalj, a isto odličje je u skoku motkom osvojio Darko Pešić (4,4 metra), dok je Miloš Popović (4 metra) u istoj disciplini bio posljednji, peti.

U trci na 400 metara, Srđan Marić (49,83 sekunde) je zauzeo sedmo mjesto, dok Edin Erović (50,81) nije izborio finale.

Kristina Dubak se plasirala u sjutrašnje finale (16.30 sati) trka na 200 metara, sa vremenom 26,07 sekundi, dok to nije uspjela Sara Ratknić (27,16 sekundi). Na 200 metara, Luka Rakić(22,74) i Srđan Marić (odustao) nisu uspjeli da se plasiraju za sjutrašnje finale.

Boćar Petković dobio crnogorsko finale

Najtrofejniji crnogorski boćar, Miroslav Petković, osvojio je zlato u u disciplini lioneze, a u finalu je savladao našeg drugog takmičara, Tomislava Rankovića sa 13:5.

Petković je u polufinalu pobijedio Garija Baronea iz Luksemburga, dok je Ranković bio bolji od Đanija Brešana iz Monaka.

Zlatom su se okitili i crnogorski džudisti u ekipnoj konkurenciji, u sastavu Jusuf Nurković (do 66 kg), Nikola Gardašević (do 81) i Danilo Pantić (do 100). Oni su na Cetinju u finalu savladali Kipar. Prije toga, naša selekcija je u četvrtfinalu eliminisala Luksemburg, a u polufinalu Lihtenštajn.

Stonoteniseri Filip Radović i Filip Radulović su osvojili bronzu u dublu, a sjajnije odličje im je izmaklo nakon poraza u polufinalu od Monaka sa 3:0. U polufinale nije uspio da se plasira naš ženski par, Snežana Ćulafić i Ivona Petrić.

Medalje su stigle i iz streljaštva. U finalu discipline pištolj, u ženskoj konkurenciji, srebro je osvojila Jelena Pantović (230,7 u finalu), a bronzu Nevena Šaranović (211,3).

U istoj disciplini, Stanislav Bošković (131,3) je bio sedmi, a Nikola Šaranović(109,8) posljednji osmi. Ivo Stanišić (imao 19 pogodaka) zauzeo šesto mjesto u finalu discipline trap.

Medaljama će se sjutra okititi i teniseri.

Vladica Babić plasirala se u polufinale pobjedom nad Mari En Vekeler iz Luksemburga sa 6:2, 6:2, i tako je osigurala barem bronzanu medalju. Za plasman u finale igraće sjutra sa prvom nositeljkom, Serban Ralukom iz Kipra, koja je 206. igračica na svijetu.

U polufinalu će igrati i naš muški dubl Rezart Cungu - Mario Aleksić koji je, takođe, osigurao bronzanu medalju. Cungu i Aleksić su prvo savladali par iz Malte Ascijak - Sudžuka sa 6:2, 6:1, da bi meč četvrtfinala predao par iz Luksemburga zbog povrede. Za plasman u finale igraće protiv kiparskog para Menelaos - Elefterios.

U polufinalu će igrati ženski i miks dubl. Vladica Babić i Anja Drašković igraće protiv Kurmi - Đenoveze iz Malte, dok će u miks dublu Rezart Cungu i Vladica Babić igrati protiv Đenoveze - Petroula, takođe iz Malte.

Slabo u plivanju i odbojci na pijesku

Plivači su imali slab dan. Ljubica Bošković (28,52) i Jovana Kuljača (28,82) zauzele su dva posljednja mjesta u trci na 50 metara slobodno, Boško Radulović (24,49) je u istoj disciplini u muškoj konkurenciji bio deseti. U trci na 50 metara leđno, Jelena Kuljača (34,9) je bila posljednja, a Ado Gargović (28,81) pretposljednji.

U trci na 100 metara leđno, Aldemar Alikavazović (1:10,17) i Aleksa Radović (1:15,72) zauzeli su dva posljednja mjesta. Posljednja je bila i Ana Dragović (32,10) na 50 metara leptir, u istoj disciplini je Boško Radulović (25,79) podijelio sedmo mjesto.

Na 200 metara slobodno, Anđela Antunović (2:16,37) je bila posljednja, a posljednja dva mjesta u muškoj konkurenciji zauzeli su Nikola Šuka (2:02,32) i Vasilije Andrić(2:07,01).

Najzad, muška crnogorska štafeta 4x100 mješovito je diskvalifikovana u finalu. Naši parovi u muškoj i ženskoj konkurenciji u odbojci na pijesku su i dalje bez pobjede. Muški par Vladan Rudić - Vuk Medenica je u 4. kolu poražen od Luksemburžana Klota i Tunčeva sa 2:0 (21:12, 21:17), dok su naše dame, Katarina Ćaćić i Ivana Miljanić izgubile od Čeviron i Dvornižak sa Malte sa 2:0 (21:15, 21:12).

Nove pobjede u košarci i odbojci

Košarkaške i odbojkaške selekcije su upisale pobjede. Ženska košarkaška selekcija je u Baru savladala Maltu 86:40 (21:14, 20:11, 28:9, 17:6), i upisala treći trijumf nakon onih proitiv lslanda i Kipra.

Milena Lakšić je bila najefikasnija sa 17 poena, Jelena Vučetić je dodala 15, Dragana Živković 11, a Violeta Lazarević 10.

Dame sjutra (17.45) igraju protiv Luksemburga.

Muška reprezentacija je u „Topolici“ upisala drugi trijumf, savladala je Island sa 92:86 (25:18, 16:29, 31:19, 20:20).

Miloš Popović je bio ubjedljivo najbolji igrač u našoj reprezentaciji sa 36 poena, Nikola Pavlićević je dodao 22. Elvar Friđrikson je bio najbolji u selekciji Islanda sa 27.

Crna Gora sjutra igra sa Maltom, od 20 sati.

Naše odbojkašice su u Budvi upisale i treću pobjedu, savladale su San Marino 3:0 (25:19, 25:12, 25:19), i praktično osigurale jednu od medalja. Dijana Vuković (12 poena) i Jelena Cvijović (10) bile su najbolje u našoj selekciji. Crna Gora sjutra (11 sati) igra protiv Luksemburga.

Odbojkaši su, takođe, zabilježili treći trijumf, savladali su Kipar 3:1 (25:13, 18:25, 25:17, 25:23), i prvi su na tabeli. U ekipi Veljka Bašića najbolji poenteri bili su Božidar Ćuk (12) i Marko Vukašinović (11).

Sjutrašnji rival od 18 sati je San Marino.

Nakon tri dana takmičenja, Crna Gora ima sedam zlatnih, dvije srebrne i osam bronzanih medalja.