Mrvaljević poražen na startu, Gardaševići zaustavljeni u 3. kolu

Nikola Gardašević je izgubio u ekstra tajmu, njegov brat Nebojša od svjetskog prvaka iz Njemačke
803 pregleda 3 komentar(a)
Srđan Mrvaljević, Foto: KIM KYUNG-HOON

Crnogorski džudisti bez medalje završili su prvi takmičarski dan Evropskog prvenstva, koje se održava u okviru Evropskih igara u Minsku.

U kategoriji do 81 kilogram, Srđan Mrvaljević je u prvom kolu, u posljednjim sekundama meča, poražen iponom, od Austrijanca Šamila Boršašvilija.

U istoj kategoriji Nebojša Gardašević je bio slobodan na startu, u drugom kolu eliminisao je Španca Alfonsa Urkiza Solanija, dok je u trećem izgubio od Njemca Aleksandera Vičeržaka.

Njegov brat Nikola Gardašević u kategoriji do 73 kilograma odmarao je prvom kolu, u drugom je slavio protiv Rumuna Aleksandru Raice, dok je u trećem poražen u ekstra vremenu od Rusa Denisa Jarceva.

U ponedjeljak će se Danilo Pantić (kategorija do 100 kilograma) na startu šampionata boriti protiv nekadašnjeg prvaka Evrope u kategoriji juniora, Arona Faroma iz Austrije.