I Jovana Peković bez medalje

265 pregleda 0 komentar(a)
Jovana Peković

Crnogorska džudistkinja Jovana Peković kao petoplasirana završila je nastup na Univerzijadi u Napulju.

On je danas u meču za treće mjesto i bronzanu medalju u open kategoriji poražena u repesažu od Sibil Akbulut iz Turske, iponom poslije dva minuta i 34 sekunde borbe.

"Imala je Jovana prednost jednog vazarija ali je presudio ipon Turkinje, koja je osvojila bronzu i prije dva dana u kategoriji +70kg", navodi se u saopštenju Studentskog sportskog saveza.

Peković je bila slobodna u prvom kolu, a pobjedama protiv Gover Atdajevom iz Turkmenistana i Mađarice Emeš Karpati izborila polufinale, ali je u borbi za finale izgubila od Južnokoreanke Jin Mi Han.

Crnogorska reprezentativka u četvrtak je u drugom kolu eliminisana u kategoriji preko 70 kilograma.

Kao petoplasirani juče je završio Marko Gušić u kategoriji do 73 kilograma.

Njih dvoje su bili jedini predstavnici Crne Gore u Napulju.

Univerzijada u gradu pod Vezuvom trajaće do 14. jula, a na programu Univerzijade je ukupno 18 sportova i 250 disciplina.