Emre Saljiu zlatni, Jovan Fatić do bronze posljednjeg dana takmičenja

787 pregleda 0 komentar(a)
Emre Saljiu
Emre Saljiu

Član podgoričkog Omladinca, Emre Saljiu osvojio je zlatnu, dok je njegov klupski drug Jovan Fatić bio bronzani na turniru Premijer lige za mlade u Umagu.

Saljiu je u finalnom meču kategorije do 55 kilograma, u konkurenciji dječaka do 14 godina, pobijedio Hasana Selimovića iz Bosne i Hercegovine.

Fatić je do medalje došao u istoj konkurenciji, u kategoriji do 50 kilograma, pobjedom u meču za treće mjesto protiv Klemena Mona iz Luksemburga.

Zlatne medalje, od crnogorskih reprezentativaca, juče su osvojili junior Bojan Bošković i kadet Nemanja Mikulić.

Srebrni su bili mlađi seniori Nenad Dulović i Ilija Radonjić, Una Raković (U 12 do 40) i Nenad Đuričić (U12, do 40), a bronzani Jusuf Saljiu (U12, do 35), juniorka Milica Jeknić (do 53), Helena Backović (U14, do 42), Jovana Damjanović (U12, preko 40) i Saša Petrić u katama (U 12).