“Latinsko jedro” se okitilo medaljama

548 pregleda 0 komentar(a)
Sa Fašinade, Foto: Privatna arhiva

Jedriličari barskog kluba “Latinsko jedro” ostvarili su zapažene rezultate na čuvenoj bokeškoj Internacionalnoj regati Fašinada Kup 2019, kojoj je prvog dana start bio u Perastu, sa ciljem u Porto Montenegru, a drugog iz Tivta ka Perastu.

Prva mjesta za barski klub osvojili su skiper Darko Vujošević sa Danilom Vukovićem u klasi drvene barke, te skiper Aleksandar Dimitrijević u Open klasi 6sa brodom “Kiara”.

U Open klasi 8 skiper Slobodan Baja Bajković je sa brodom “La pluma” bio drugi, dok je u Open klasi 7 skiper Goran Popović sa brodom “Leo Leone” bio četvrti. Učesnik regate na brodu Viktor” iz barske kalafatske radionice Bokovac, takođe JK “Latinsko jedro”, bio je i akademski vajar Goran Moškov-Gonzo koji za svaku Fašinadu radi stilizovane nagrade sa motivima jedrenja.