52-godišnja Baranka za 46 sati istrčala skoro 172 km oko Mon Blana

Dragana je trku istrčala za 46 časova bez spavanja i na taj način postala prva Crnogorka koja je uspješno završila najveću smotru “Ultra trail” trka na svijetu
9363 pregleda 11 komentar(a)
Dragana po završetku trke

Baranka Dragana Čejović (52) uspješno je završila trku Ultra Trail du Mont Blanc - 171.6km po šumskim stazama.

Dragana je trčala u vijencu oko Mon Blana, prolazeći kroz tri države - Francusku, Švajcarsku i Italiju.

Ona je ovu trku istrčala za 46 časova bez spavanja i na taj način postala prva Crnogorka koja je uspješno završila najveću smotru “Ultra trail” trka na svijetu.

Na startnoj liniji je bilo 2.500 trkača iz 87 zemalja svijeta, od čega je oko 1.500 ljudi uspješno stiglo na cilj unutar zadatog roka.

Pedesetdvogodišnja Dragana se, kako je saopšteni, na svom putu borila sa ekstremnim uslovima kao što su jake vrućine, hladne noći, kiše i grad.

Ukupan uspon trke je 10.000 metara, pri čemu je svaki uspon bio jednako naporan kao i silazak uslijed teškog terena.