Dulović za bronzanu medalju

Protivnik u nedjeljnom meču za bronzu biće mu Eraj Samdan iz Turske
443 pregleda 0 komentar(a)
Nenad Dulović

Crnogorski karatista Nenad Dulović boriće se za bronzanu medalju na turniru Premijer lige u Tokiju.

Drugi crnogorski predstavnik, Mario Hodžić eliminisan je u prvom kolu.

Dulović je bio slobodan na startu takmičenja u kategoriji do 60 kilograma, u drugom kolu pobijedio je Čileanca Migela Sofiju 4:0, dok je u trećem izgubio od Italijana Anđela Krešenca 6:4.

Plasmanom u finale italijanski karatista povukao je člana podgoričkog Omladinca u repesaž, u kome je pobijedio Jehiju Hasanena iz Australije 6:4 i Đovanija Martineza iz Venecuele sudijskim izjašnjavanjem i izborio meč za medalju.

Protivnik u nedjeljnom meču za bronzu biće mu Eraj Samdan iz Turske, koji je u polufinalu izgubio od Krešenca 2:0.

Hodžić je u prvom kolu kategorije do 67 kilograma, sudijskim izjašnjavanjem, izgubio od Ikboljona Užakova iz Uzbekistana.

Užakov je u narednom kolu poražen od Iranca Sejedalija Karimija, čime je Hodžiću zatvorio vrata repesaža.

Sjutra će na tatami Marina Raković u kategoriji do 68 kilograma. Prva rivalka biće joj Japanka Kajo Someja.

Premijer liga u Tokiju okupila je 649 takmičara. Na turnirima Premijer lige pravo nastupa imaju po 50 najboljih sa rang liste Svjetske karate federacije.