Marina Raković za bronzanu medalju u Moskvi

Svjetske prvakinja se u borbi za finale donekle revanširala Marini za najteži poraz u karijeri, protivnica u nedjeljnom meču za medalju biće Dankinja Pedersen.
736 pregleda 0 komentar(a)
Marina Raković
Ažurirano: 05.10.2019. 18:36h

Crnogorska karate reprezentativka Marina Raković boriće se za bronzanu medalju na turniru Premijer lige u Moskvi.

Raković je u prvom kolu kategorije do 68 kilograma pobijedila Poljakinju Viktoriju Grejner 4:0, u drugom je savladala Indoženku Gžordžiju Sejko Zefaniju 4:3, u trećem Grkinju Vasiliki Panesidu 2:2, dok je u meču za polufinale eliminisala Alžirku Lamiju Matub 1:0.

U polufinalnoj borbi poražena je od zvanične svjetske šampionke, Azerbejdžanke Irine Zaretske 3:0.

Od Zaretske je prije dvije sedmice Marina bila bolja na turniru Serije A u Čileu, i bilo je iluzorno očekivati d abez trenera dva puta zaredopm dobije šampionku. Ipak, način na koji je u Santjagu slavila karatistkinja Omladinca protiv svjetslke šampšionke važi za jedan od najefektnijih u istoriji ženskog karatea.