Omladinac najbolji u Kolašinu

Omladinac je nastup završio sa 57 medalja i 146 bodova
567 pregleda 0 komentar(a)
Osvajači prva tri mjesta na Kolašinskom pobjedniku

Karatisti podgoričkog Omladinca najuspješniji su učesnici međunaodnog karate turnira Kolašinski pobjednik.

Omladinac je nastup u Kolašinu završio sa 57 medalja i 146 bodova.

Članovi podgoričkog kluba osvojili su 40 zlatnih, devet srebrnih i osam bronzanih medalja.

Domaći Gorštak osvojio je drugo mjesto sa 11 zlatnih, deset srebrnih i 15 bronzanih medalja i 68 bodova. Rezultati kolašinskog kluba ne računaju se za konačan plasman.

Iskra je zauzela treće mjesto sa 50 bodova (10z, 8s, 4b), četvrti je bio Mavaši 2015 sa 43 (5, 10, 8), a peti Potoci sa 40 bodova (9, 4, 5).

Među prvih 10 su još Budućnost 35 (6, 4, 9), Budva 33 (6, 5, 5), Prijepolje 33 (2, 9, 9), Ulcinj 32 (9, 2, 1) i Pljevlja 2016 - 31 (5, 6, 4).

Turnir u Kolašinu okupio je 501 takmičara iz 28 klubova.

Svečano ga je otvorio predsjednik opštine Kolašin Milosav Bulatović, a učesnike je pozdravio i predsjednik Karate saveza, Ivan Krstajić.

Organizator je posebno priznanje za doprinos razvoja kluba dodijelio predsjedniku Crnogorskog olimpijskog komiteta, Dušanu Simonoviću, dok su zahvalnice uručene sponzorima.