Markes je pobijedio rezultatom 42 minuta, 41,492 sekunde
Markes, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 20.10.2019. 13:59h

Vozač Repsol Honde Mark Markes pobijedio je danas u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Japana i obezbijedio ekipi titulu u konkurenciji konstruktora.

Markes je pobijedio rezultatom 42 minuta, 41,492 sekunde.

On je krenuo sa pol pozicije, na kratko ga je pretekao Fabio Kvartararo iz Jamahe, ali je Španac odmah vratio prvo mjesto, bio u vođstvu do kraja trke i ostvario 10. pobjedu u sezoni.

Drugo mjesto zauzeo je Kvartararo sa 0,870 sekundi zaostatka, dok je treći bio vozač Dukatija Andrea Doviciozo sa zaostatkom od 1,325 sekunde.

Vozač Jamahe Maverik Vinjales zauzeo je četvrto mjesto, peti je bio Kal Kračlou iz Honde, a šesti Franko Morbideli iz Jamahe.

Vozač Jamahe Valentino Rosi pao je sa motora četiri kruga prije kraja i nije završio trku.

Valentino Rosi
Rosi(Foto: BETA/AP)

Markes je u trci na Tajlandu 6. oktobra osvojio osmu šampionsku titulu, a današnjom pobjedom Repsol Honda osvojila je 25. titulu u šampionatu konstruktora.

Španac sada ima 54 pobjede u kraljevskoj klasi, čime se izjednačio sa Australijancem Mikom Duanom.

Do kraja šampionata ostale su tri trke, a naredna je 27. oktobra u Australiji.