Bojan Bošković u finalu, večeras za zlato

1958 pregleda 0 komentar(a)
Bojan Bošković i crnogorski karatisti u Čileu, Foto: Mina

Crnogorski karatista Bojan Bošković plasirao se u finale Svjetskog prvenstva za kadete, juniore i mlađe seniore u Čileu.

Junior Omladinca savladao je danas u polufinalnom meču kategorije do 68 kilograma Čeha Dominika Kočandrlea 3:2.

Na putu do finala eliminisao je i Fakunda da Silvu iz Urugvaja 3:1, Tomaža Hudalesa iz Slovenije 1:0, Italijana Danijelea De Viva 1:0 i sudijskim izjašnjavanjem Abdelrahmana Mohameda iz Egipta.

Protivnik u finalu biće mu Rus Danil Grestki.

Finalni meč na programu je večeras oko 21 sat po našem vremenu.

Bošković je plasmanom u finale obezbijedio drugu medalju za crnogorski karate u Čileu.

Bronzanu medalju juče je osvojio kadet Nemanja Mikulić, u kategoriji do 57 kilograma.

Za danas su planirani mečevi i ostalih crnogorskih karatista u juniorskoj konkurenciji.

Nastupiće Nemanja Jovović (Bar, preko 76), Milica Jeknić (Omladinac, do 53) i Milena Jovanović (Omladinac, preko 59).