Crnogorski šampion u odbojci nije uspio da izbori treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona
890 pregleda 0 komentar(a)
Henri Omar Tapija Santana, Foto: CEV.EU
Ažurirano: 14.11.2019. 21:16h

Odbojkaši Budve nijesu uspjeli da naprave podvig i u revanšu izbore plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Nakon maksimalnog poraza u Lisabonu, izabranici Vladimira Vasovića su i večeras u Budvi poraženi od šampiona Portugala, Benfike, sa 3:1 (15:25, 25:21, 25:23, 27:25).

Crnogorskom šampionu je trebala pobjeda od 3:0 ili 3:1 kako bi izborilo "zlatni set" i šansu da se plasira u narednu rundu. Marko Bojić i drugovi su imali šansu da to i urade, ali su stali nakon prvog seta, u kojem su rivala ostavili na 15 poena.

Gosti su uzvratili u drugom setu, a odlučujući je bio treći set, u kojem su Budvani vodili 9:5 i 14:11, ali nijesu uspjeli da zadrže prednost do kraja. Benfika je preokrenula na 16:15, do 21:19 je imala dva poena prednosti.

Budva je izjednačila na 21:21, do 23:23 se igralo poen za poen, onda je Benfika prva stigla do set lopte na 24:23, Budva nije realizovala prvi napad za izjednačenje, a u kontri je Andre Lopes ispucao loptu u aut, što je i pokazao i prvi sudija, Grk Milonakis.

Međutim, drugi sudija, Turčin Sarikaja, u tom trenutku je signalizirao da se korektor Budvana Henri Omar Tapija Santana "pecao" (dotakao mrežu na bloku pri doskoku), pa su Portugalci mogli da počnu slavlje na terenu, jer su stigli do željenog drugog seta. Uzaludni su bili protesti domaćih odbojkaša, koji su smatrali da je sudija pogriješio, ali se odluka nije mijenjala...

Nastavak meča je bio značajan samo zbog prestiža, Budvani su u četvrtom setu vodili od početka, i ubjedljivo (18:13), ali su ponovo u finišu dozvolili Portugalcima da se vrate u set, na kraju ga osvoje na razliku, samim tim i stignu do druge pobjede u ovom dvomeču.

Benfika će, tako, u trećem kolu kvalifikacija igrati protiv Mladosti iz Zagreba, dok će Budva evropski put nastaviti u CEV kupu, u šesnaeestini finala, protiv Kaknja iz Bosne i Hercegovine.

Prvi meč igra se 10. decembra u Kaknju, revanš je sedam dana kasnije u Budvi.

Budva - Benfika 1:3 (25:15, 21:25, 23:25, 25:27)

Budva - Mediteranski sportski centar. Gledalaca: 800. Sudije: Milonakis (Grčka), Sarikaja (Turska). Poeni iz napada: Budva 52, Benfika 44. Poeni iz bloka: Budva 10, Benfika 8. Poeni iz servisa: Budva 8, Benfika 2. Greške: Budva 38, Benfika 24.

Budva: Santana 22, M. Bojić 16, Lečić, Radonić, Jevtović (libero 2), Ferguson 7, Hukičević 1, Milev 10, Kemink 5, Milić 9, Popović (libero 1), V. Bojić, Zlobin, Mihajlov.

Benfika: Oliveira, Reis Lopes 6, Volfartštater 7, Kasas (libero), Gašpar 13, Onore 4, Gerero, Lopes 6, Soareš 3, Da Silva Violas, Aleišo 12, Pinjeiro 3.