Budućnost nakon preokreta savladala Njitru i napravila prvi korak ka osmini finala

Podgorički odbojkaši slavili 3:2 nakon 111 minuta borbe
1210 pregleda 1 komentar(a)
Odbojkaši Budućnosti proslavljaju pobjedu

Njitra je bila favorit prije duela, Slovaci su vodili 2:1 u setovima, ali su odbojkaši Budućnost Bemaxa preokretom dobili prvi meč 1/16 finala Čelendž kupa sa 3:2, nakon 111 minuta borbe.

U prvom setu se vodila ravnopravna borba do 11, nakon čega su se domaćin odbojkaši odlijepili na 16:11 i prelomili set.

Sredinom drugog seta Njitra je povela 16:10 i 18:12, Budućnost je prišla na 20:18, ali su Slovaci serijom 3:0 poveli sa nedostižnih 23:18.

Budućnost je na startu trećeg seta povela 5:2 i 8:5, vodila je do 13:12, a onda je Njitra serijom 3:0 preokrenula na 15:13 i vođstvo više nije ispuštala do kraja seta, iako su Podgoričani držali priključak do 18:17.

Mladi podgorički sastav, u čijim redovima nije bilo povrijeđenog primača, Makedonca Luke Kostića (Benjamin Hadžisalihović je odigrao veoma dobro u primačkoj liniji), nije se predavao, već je uslijedio preokret.

Njitra je u četvrtom setu vodila do 7:5, ali je Budućnost osvojila pet poena u nizu za preokret, a odlučujuća je bila nova serija od 5:0 za vođstvo od 21:15.

U petom setu se igralo poen za poen do 5:5, Budučnost je onda stekla dva poena prednosti (7:5), i čuvala ih do 12:10, kada su gosti pogriješili u napadu, pa su izabranici Balše Radulovića poveli 13:10 i rutinski priveli meč kraju.

Milutin Pavićević
Milutin Pavićević na meču protiv Njitre(Foto: BORIS PEJOVIĆ)

"Uspjeli smo da slavimo na domaćem terenu, u uzbudljivoj i neizvjesnoj utakmici, čemu svjedoči i sam rezultat. Odigrali smo solidnu utakmicu, ne baš sjajnu. Nismo u svim elementima bili na onom nivou kako bi to trebalo da bude, ali se nadam da će u revanšu to izgledati puno bolje. Sada smo se i na terenu upoznali sa rivalom, o kojem nismo imali detaljne podatke prije meča, i za revanš ćemo biti spremniji, jer znamo i koje su njihove vrline i mane. Nadam se da ćemo uspjeti i u gostima da savladamo kvalitetan slovački sastav i proslavimo prolaz u osminu finala", rekao je za “Vijesti” korektor Budućnosti, Milutin Pavićević.

Revanš utakmica na programu je 18. decembra u Njitri.

Bolji iz ovog dvomeča u osmini finala sastaće se sa uspješnijim iz dvomeča između francuskog Rena i švajcarskog Šenenverda.

BUDUĆNOST BEMAX - NJITRA 3:2 (25:17, 19:25, 21:25, 25:20, 15:12)

Podgorica - Univerzitetska sportska dvorana. Gledalaca: 120. Sudije: Jildirim (Turska), Marev (Bugarska). Poeni iz napada: Budućnost 57, Njitra 54. Poeni iz bloka: Budućnost 14, Njitra 8. Poeni iz servisa: Budućnost 4, Njitra 7. Greške: Budućnost 30, Njitra 30.

Budućnost Bemax: Dubak 5, Peruničić 20, N. Radović (libero 1), Nikčević, Kostić, Hadžisalihović 13, Lečić, Vlahović (libero 2), Jelić 7, Ćinćur, Jovović, B. Radović 9, Pavićević 21.

Njitra: Krajčo (libero 1), Fejt 1, Gergelji 3, Marinić 13, Barbas 5, Lozi, Kilian 24, Porubski, Trubač, Jendrejčak 12, Malina 6, Kijanica 5.