Panturo sve nadoknadio u drugoj vožnji

Francuski skijaš najbolji u kombinaciji Bormia, zahvaljujući sjajno voženom slalomu
481 pregleda 0 komentar(a)
Panturo, Foto: Alessandro Trovati

Francuz Aleksis Panturo pobjednik je kombinacije koja je za Svjetski kup alpskih skijaša vožena danas u Bormiju.

Za kombinaciju računaju se zbirni rezultati superveleslaloma i jedne slalomske vožnje.

Panturo je bio 12. nakon prve trke, a slavio je u ukupnom vremenu dva sata, 32 minuta i 56 sekundi.

To je njegova treća pobjeda ove sezone, a 25. u Svjetskom kupu.

On je za 51 stotinku bip brži od vodećeg nakon superveleslaloma, Norvežanina Aleksandera Amota Kildea, dok je treći bio Švajcarac Loik Mailar sa 56 stotinki slabijim vremenom od pobjednika.

Na četvrtom mjestu završio je Italijan Rikardo Toneti, dok je peti bio Amerikanac Rajan Kohran.

Italijan Dominik Paris, koji je prethodna dva dana slavio u spustu, završio je danas na 26. mjestu.

Kilde je preuzeo čelnu poziciju u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 474 boda i ima 20 više od drugoplasiranog Parisa.