Malović za bronzanu medalju, Rakovićeva zaustavljena u repesažu

Biserka Radulović je u katama zaustavljena u trećem krugu, dok je Mario Hodžić u borbama eliminisan na startu
585 pregleda 0 komentar(a)
Nikola Malović, Foto: Mina

Crnogorski karatista Nikola Malović boriće se za bronzanu medalju na turniru Premijer lige u Parizu, dok je Marina Raković zaustavljena u repesažu.

Malović je u kategoriji do 84 kilograma na startu takmičenja pobijedio Rubena Henoa iz Kolumbije 6:5, u drugom kolu eliminisao je Francuza Salija Dijopa 2:0, dok je u trećem izgubio od Japanca Rijatara Arage 1:0.

Japanski borac plasirao se u finale, čime je karatistu nikšićkog Onogošta povukao u repesaž.

Malović je u repesažu eliminisao Makedonca Gligora Petkova 10:2 i Mikelea Martina iz Italije 1:0 i izborio meč za medalju.

Protivnik u sjutrašnjem meču za medalju biće mu Ugur Aktaš iz Turske.

Raković je u prvom kolu kategorije do 68 kilograma pobijedila Vong Čuk Li iz Hong konga 2:0, dok je u drugom kolu izgubila od Ferial Abdelaziz iz Egipta 4:0.

Plasmanom u finale Egipćanka je povukla članicu Omladinca u repesaž.

U prvom kolu poražena je od Tanje Rodrigez iz Dominikanske Republike 2:0.

Prvog takmičarskog dana, Biserka Radulović je u katama zaustavljena u trećem krugu, dok je Mario Hodžić u borbama eliminisan na startu takmičenja u kategoriji do 67 kilograma.