Gajger prijeti Kraftu u borbi za veliki kristalni globus

Njemac je Austrijancu prišao na svega 118 bodova u poretku Svjetskog kupa
439 pregleda 0 komentar(a)
Karl Gajger, Foto: Markku Ulander

Njemac Karl Gajger pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima, koje je za Svjetski kup danas održano u finskom Lahtiju.

Gajger, koji je juče slavio sa Njemačkom u ekipnoj konkurenciji, bio je vodeći i nakon prve serije, a do pobjede došao je skokovima od 122,5 i 130 metara, za koje je dobio 266,4 boda.

To je njegova četvrta pobjeda ove sezone, ukupno šesta u Svjetskom kupu.

Austrijanac Štefan Kraft bio je drugi skokovima od 119,5 i 126 metara i zbirom od 260,5 bodova.

Austrijanac Mihael Hajbok završio je kao trećeplasirani skokovima dužine 118 i 125 metara, za koje je dobio 259,1 bod.

Na četvrtom mjestu završio je Njemac Konstantin Šmit (121,5 i 126), peti je bio njegov sunarodnik Stefan Leje (116,5 i 125).

Kraft je vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 1.613 bodova. Gajger je drugi sa 1.495, a treći Kubacki sa 1.131 bodom.