Crnogorski tim osvojio tri odličja na fajnl-foru Jadranske lige
678 pregleda 0 komentar(a)
Takmičari Feniksa, Foto: Privatna arhiva

U Mariboru je za vikend održan fajnl-for Jadranske lige u džiu džicuu, a mnogo uspjeha imao je crnogorski klub Feniks.

Predvodio ga je Duško Trninić, a kapiten ekipe bio je Dejan Vukčević, višestruki evropski i svjetski šampion, te osvajač medalja sa Svjetskih igara.

Feniks je postao vicešampion Jadranske lige, i to u sastavu: Pavle Đurišić, Marko Asanović, Stevan Radunović, Miloš Kovačević, Krsto Radulović, Aleksa Radulović, Đorđe Bogdanović, Mladen Bojanić i Dejan Vukčević.

U prvom duelu na turniru je savladan domaćin Maribor 5:1, a u finalu se odlučivalo na poene protiv srpskog NIF-a, nakon što je bilo 3:3.

Pored ekipnih borbi dvojica takmičara Feniksa su radili individualne borbe - Aleksa Radulović i Pavle Đurišić.

Radulović je u kategoriji do 81 kilograma osvojio zlato, dok je Đurišić u kategoriji do 66 bio srebrni.

Crnu Goru je u Mariboru predstavljao i kontinentalni sudija Srđan Kujović.