ATLETIKA

Irena Bošković odbranila trofej, Tomašu Đuroviću najbolji rezultat

Mlađa juniorka mojkovačke Tare je izjednačila lični rekord i sa preskočenih 170 centimetara je osvojila "Trofej Crne Gore". U Muškoj konkurenciji trofej je zaslužio Tomaš Đurović

899 pregleda 103 reakcija 0 komentar(a)
Đuroviću i Boškovićevoj pehari za najbolje rezultate prema IAAF, Foto: ASCG
Đuroviću i Boškovićevoj pehari za najbolje rezultate prema IAAF, Foto: ASCG
Ažurirano: 13.06.2020. 18:10h

Član Podgorice, Tomaš Đurović i Irena Bošković iz mojkovačke Tare proglašeni su za najbolje atletičare mitinga Atletski trofej Crne Gore u Baru.

Đurović je u bacanju kugle ostvario hitac 19 metara i 53 centimetra. Taj rezultat po IAAF tablicama vrijedi 1,093 boda.

Bošković je u skoku uvis preskočila ljestvicu na 170 centimetara. Po IAAF tablicama taj rezultat vrijedi 926 bodova.

U okviru trofeja održano je i zvanično Prvenstvo Crne Gore na 10.000 metara, na kojem su trijumfovali Željko Dabović iz AK Sparta i članica AK Nikšić, Slađana Perunović.

Dabović je slavio ispred klupskog druga, Perice Vučkovića i Dragoljuba Koprivice iz barskog Mornara. Perunović je bila brža od Rade Miladinović iz Podgoričkog maratona.

U kategoriji juniora pobijedio je član Sparte, Vasilije Šćepanović.

Nacionalni rekord u konkurenciji cicibana postavio je Enes Erović iz Jedinstva, koji je trku na 400 metara istrčao za minut, devet sekundi i 99 stotinki.

Oboren je i jedan rekord mitinga u disciplini skok udalj kod muškaraca - Ognjen Vojvodić iz Mornara, koji je skočio 6,68 metara.

Na mitingu je nastupilo preko 130 takmičara iz 16 atletskih klubova.

Rezultati najboljih po disciplinama - muškarci: 100m: 1. Ognjen Marsenić (Lim)11,42 , 2. Danilo Vujičić (Mornar) 11,90, 3. Jovan Mašanović (Mornar) 12,73; 400m: 1. Edin Erović (Jedinstvo) 52,79, 2. Jovan Mašanović (Mornar) 55,48, 3. Nikola Mišeljić ( Sanja) 55,91; 800m: 1. Edin Erović (Jedinstvo) 52,79, 2. Jovan Mašanović (Mornar) 55,48, 3. Nikola Mišeljić (Sanja) 55,91; 3000m: 1. Goran Bubanja (Sparta) 10:45,03, 2. Dušan Cvijetić (Nikšić) 11:21,48, 3. Dino Canović (Nikšić) 11:38,12; 10000m - seniori: 1. Željko Dabović (Sparta) 35:22,32, 2. Perica Vučković (Sparta) 35:27,23, 3. Dragoljub Koprivica (Mornar) 35:31,35; 10000m- juniori: 1. Vasilije Šćepanović (Sparta) 38:21,22, Skok u dalj: 1. Ognjen Vojvodić (Mornar) 6,68, 2. Jasmin Hulić (Rudar) 5,63, 3. Stefan Petrović (Mornar) 5,39; Skok u vis: 1. Darko Pešić (Lovćen) 180, 2. Stefan Kolić (Jump) 180, 3. Stefan Joksimović (Lim) 175; Bacanje kugle (7,260kg): 1.Tomaš Đurović (Podgorica) 19,53, 2. Risto Drobnjak (Jedinstvo) 16,41, 3. Darko Pešić (Lovćen)14,37; Bacanje koplja (800g): 1.Amir Papazi (Tempo) 54,91, 2. Sava Vulović (Rudar) 44,81; Bacanje diska (2kg): 1. Ivan Kukuličić (Zeta 2012) 59,15, 2. Darko Pešić (Lovćen) 43,45, 3. Sava Vulović (Rudar) 37,96.

Žene: 100m: 1. Mare Jablan (Lovćen) 13,46, 2. Maša Bubanja (Lim) 13,47, 3. Anja Turner (Podgorica) 13,58; 400m: 1. Anabela Mujovi (Sanja) 1:01,88, 2. Marija Živković (Lim) 1:02,83, 3. Mare Jablan (Lovćen) 1:07,28: 800m: 1. Slađana Perunović (Nikšić) 2:2,78, 2. Vesna Pavlićević (Podgorički marathon) 2:31,87, 3. Elzana Guberinić (Orion) 2:44,17; 1500m: 1. Slađana Perunović (Nikšić) 4:43,70, 2. Marija Perišić (Lovćen) 5:52,79, 3. Anastasija Pajović (Lovćen) 6:38,21; 10000m seniorke: 1. Slađana Perunović (Nikšić) 40:25,26, 2.Rada Miladinović (Podgorički maraton) 44:49,99; 100m prepone: 1. Bogdana Mirković (Sanja) 19,67, 2. Ivona Drašković (Lovćen) 20,81; Skok u dalj: 1. Andrea Matković (Mornar) 5,20, 2. Lejla Maljević (Lovćen) 4,40, 3. Mirela rRstoder (Sanja) 4,31; Skok u vis: 1. Irena Bošković (Tara) 170, 2. Bogdana Mirković (Sanja) 140, 3. Nina Lašić (Tara) 140; Bacanje kugle (4kg): 1.Milica Pejović (Podgorica) 10,60, 2. Anđela Rosić (Tara) 9,70, 3. Vesna Kljajević (Tara) 9,26; Bacanje koplja (600g) 1. Ana Bošković (Tara) 42,97, 2. Suana Tafić (Orion) 27,26, 3. Antonela Gazivoda (Orion) 24,95; Bacanje diska (1kg): 1. Ana Bošković (Tara) 34,27, 2. Anđela Rosić (Tara) 33,88, 3. Vesna Kljajević (Tara) 30,96;