Hamilton najbrži na trećem treningu trke za Veliku nagradu Britanije

Drugi je bio Hamiltonov klupski kolega Valteri Botas, koji je zaostao 0,163 sekunde, dok je treće mjesto zauzeo Britanac Lando Noris (Meklaren) sa zaostatkom većim od pola sekunde.

2864 pregleda 1 komentar(a)
Hamilton na današnjem treningu, Foto: Reuters

Svjetski prvak Formule 1, Britanac Luis Hamilton (Mercedes) bio je najbrži u subotu na trećem slobodnom treningu uoči nedjeljne trke kojom se obilježava 70. godišnjica Grand prija na stazi u Silverstonu.

Drugi je bio njegov timski kolega Valteri Botas, koji je zaostao za 0,163 sekundi, dok je treće mjesto zauzeo Britanac Lando Noris (Meklaren) sa zaostatkom većim od pola sekunde.

Članovi Rejsing pointa Niko Halkenberg i Lens Strol zauzeli su četvrto i peto mjesto.

U subotu poslije podne održatiće se kvalifikacije u Silverstonu, a trka, peta ove sezone u šampionatu, na rasporedu je u nedjelju.