Isto postolje, drugačiji raspored: Gođa dominirala u spustu

2780 pregleda 0 komentar(a)

Italijanska skijašica Sofija Gođa pobjednica je drugog spusta za Svjetski kup u francuskom Val d'Izeru.

Gođa je slavila sa 24 stotinke prednosti ispred Švajcarkinje Korine Zuter, dok je trećeplasirana Amerikainka Brizi Džonson zaostala 27 stotinki.

Zanimljivo je da su i u petak iste skijašice bile na postolju spusta, samo je tada slavila Zuter ispred Gođe.

Olimpijskoj i svjetskoj prvakinji u ovoj disciplini ovo je osma pobjeda u karijeri, a ona i Zuter sada vode u poretku spusta sa po 180 bodova.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa vodi Slovakinja Petra Vlhova (425), a na drugo mjesto je izbila Švajcarkinja Mišel Gisin (298), koja je danas bila deveta, dok je Amerikanka Mikaela Šifrin treća s 275 bodova.

Ženski vikend u Val d'Izeru završiće se u nedjelju superveleslalomom u 11 sati.