Bošković i Maksimović najbolji u borbama, Mijač i Radulović u katama

Bojan Bošković je na Evropskom prvenstvu u Budimpešti osvojio srebrnu medalju u konkurenciji mlađih seniora

5329 pregleda 132 reakcija 1 komentar(a)
Bojan Bošković, Foto: Karate savez Crne Gore

Bojan Bošković i Jelena Maksimović najbolji su karatisti Crne Gore u seniorskoj konkurenciji, u borbama, a Vladimir Mijač i Biserka Radulović u katama, u tradicionalnom izboru Karate saveza.

Bošković je na Evropskom prvenstvu u Budimpešti osvojio srebrnu medalju u konkurenciji mlađih seniora.

Bio je dio i srebrnog tima u borbama na prvenstvu Balkana u Beogradu.

Maksimović je u godini na izmaku postala prvakinja Balkana, a na istom takmičenju bila je zlatna i u ekipnoj konkurenciji.

Mijač je bio srebrni na EP u Budimpešti, a bronzani na Balkanskom prvenstvu u Beogradu.

Sa tog takmičenja ima i srebro u katama ekipno.

Radulović je godinu završila sa zlatnim odličjem na Balkanskom prvenstvu u Beogradu.

Za najboljeg mladog karatistu proglašen je Predrag Smolović, srebrni iz Budimpešte.

Zvanično najbolji sportista Nikšića isto odličje osvojio je na Balkanskom prvenstvu kao dio tima u borbama.

Najbolji klub je Omladinac, dok je šef stručnog štaba tog kluba Žarko Raković trener godine.

Predsjednik Ivan Krstajić kazao je da smatra da bi 2020, da nije bilo pandemije koronavirusa, bila uspješnija od istorijske 2019. godine.

„Godinu smo počeli sa pet evropskih i devet balkanskih medalja. Pokazali smo kontinuitet, dobro pripremili i najavili uspješne nastupe i na šampionatu Evrope za seniore, do kojeg zbog koronavirusa nije došlo”, kazao je Krstajić.

On je ponosan na rezultate, ali i na činjenicu da je Karate savez, u godini nedostatka takmičenja, pomogao klubove i takmičare sa više od 50 odsto ukupnog budžeta.

Krstajić očekuje da će karate u narednoj kategorizaciji zauzeti mjesto u prvoj kategoriji sportova.