Šest podijuma, dva druga mjesta i konačno pobjeda: Feler slavio u slalomu

Feler je, poslije pet trka, preuzeo vođstvo u plasmanu slaloma sa 310 bodova

1529 pregleda 0 komentar(a)

Austrijanac Manuel Feler pobjednik je petog slaloma sezone, koji je za Svjetski kup alpskih skijaša vožen danas u austrijskom zimskom centru Flahau.

On je bio treći nakon prve vožnje, a do pobjede došao je u ukupnom vremenu minut, 50 sekundi i 27 stotinki.

To je njegova prva pobjeda u Svjetskom kupu.

U karijeri ima šest plasmana na pobjedničko postolje, a ove sezone dva puta je bio drugi u slalomu - u Alta Badiji i Zagrebu.

Vodeći nakon prve vožnje, Francuz Klemon Noel završio je na drugom mjestu sa 43 stotinke slabijim vremenom od pobjednika.

Austrijski skijaš Marko Švarc, koji je slavio u Adelbodenu, bio je treći sa zaostatkom od 70 stotinki.

Kao četvrtoplasirani završio je Novežanin Sebastian Fos- Solevag, peti je bio Nijemac Linus Štraser, a šesti Švajcarac Ramon Zenhauzern.

Feler je, poslije pet trka, preuzeo vođstvo u plasmanu slaloma sa 310 bodova i ima jedan više Švarca.

Štraser je treći sa 278 bodova.

Francuz Aleksis Pinturo zauzima čelnu poziciju u generalnom poretku Svjetskog kupa sa 718 bodova.

Norvežanin Aleksander Amot Kilde je drugi sa 560, a treći je Švajcarac Marko Odermat sa 501 bodom.

Skijaši će i sjutra voziti slalom u Flahuu.