Padovi, povrede, magla: Fojc slavio u haotičnom spustu

4037 pregleda 0 komentar(a)
Fojc na pobjedničkom postolju, Foto: Reuters

Švajcarac Beat Fojc pobjednik je spusta skijaša za Svjetski kup u Kicbilu.

On je ostvario 16 stotinki bolje vrijeme od Austrijanca Matijasa Majera, odnosno 56 stotinki od Italijana Dominika Parisa.

To je Fojcova prva pobjeda u Kicbilu nakon što je četiri puta završavao na drugoj poziciji.

Trku su obilježili brojni prekidi, a težak pad imao je Švajcarac Urs Krijenbil koji je prilikom skoka u cilj izgubio kontrolu nad skijama i pao na glavu.

Nakon više od pola sata ukazivanja pomoći, trka je nastavljena, ali ubrzo je ponovo prekinuta zbog jakog vjetra. Kako je i vidljivost na stazi bila sve lošija, organizatori su odlučili da završe takmičenje nakon startnog broja 30.

Vođstvo u plasmanu spustaša preuzeo je Majer sa 238 bodova, drugi Fojc ima 226, dok je Norvežanin Aleksander Amot Kilde, koji je završio sezonu zbog povrede koljena, treći sa 190 bodova.

U ukupnom plasmanu Svjetskog kupa vodi Francuz Aleksis Pintoro sa 778 bodova, drugi Kilde ima 560, a treći Švajcarac Marko Odermat 501.

Za subotu je predviđen još jedan spust u Kicbilu, dok će se u nedjelju voziti superveleslalom.