Ski skokovi: Norveška najbolja u Lahtiju

Norveška, koja je nastupila u sastavu Marius Lindvik, Danijel Andre Tande, Robert Johanson i Halvor Egner Granerud, trijumfovala je sa 1024,2 boda.

5458 pregleda 0 komentar(a)

Reprezentacija Norveške pobjednik je ekipnog takmičenja u skijaškim skokovima, koje je za Svjetski kup večeras održano u Latiju.

Drugo mjesto, 9,8 bodova manje od pobjednika, osvojila je Poljska, za koju su nastupali Pjotr Zila, Anžej Stekala, Kamil Stoh i David Kubacki.

Pobjedničko postolje kompletirala je Njemačka (1014,4), za koju su nastupili Pijus Paške, Martin Haman, Markus Ajzenbihler i Karl Gajger.

Austrija je osvojila četvrto, Japan je bio peti, a Slovenija je nastup završila kao šestoplasirana.

Takmičenje u Lahtiju biće nastavljeno sjutra individualnim skokovima (16.00).