Popovićeva i Vujičićeva bez druge vožnje

2158 pregleda 3 komentar(a)

Crnogorske skijašice Tamara Popović i Jelena Vujičić nisu izborile drugu vožnju veleslaloma na Svjetskom prvenstvu u Kortini D'Ampeco.

Popovićeva je nastup završila na 68. mjestu, dok je Vujičić napravila grešku i ostala bez plasmana u prvoj vožnji.

Prvu vožnju završilo je 70 skijašica, a za start veleslaloma bilo je prijavljeno 99.

Skijaši su vozili kvalifikacije za veleslalom, a pravo nastupa u sjutrašnjoj trci od crnogorskih skijaša obezbijedio je samo Eldar Salihović.

On je nakon dvije vožnje završio na 53. poziciji.

Kao 67. završio je Vladimir Vukmirović, dok je Bojan Kosić napravio grešku u prvoj vožnji i ostao bez plasmana.

Prema propozicijama pravo nastup u veleslalomu ima 30 najboljeplasiranih iz Svjetskog kupa, 25 najboljih iz kvalifikacija, kao i predstavnici 25 država koji nisu to uspjeli kroz kvalifikacije.