Raković za bronzanu medalju, Smolović zaustavljen u repesažu

Mečevi za medalje i finala na programu su u nedjelju

4109 pregleda 68 reakcija 0 komentar(a)
Raković nadomak velikoj medalji, Foto: WKF

Crnogorska karate reprezentativka Marina Raković boriće se sjutra za bronzanu medalju na turniru Premijer lige u Istanbulu.

U repasažu zaustavljen je Predrag Smolović, dok je u prvom kolu eliminisan Nikola Malović.

Članica Omladinca, Raković, u prvom kolu kategorije do 68 kilograma pobijedila je Španjolku Adrijanu Hil Alvarez 8:4, u drugom Švajcarkinju Elenu Kirići 2:1, a u trećem, u borbi za polufinale, Ruskinju Viktoriju Isajevu 4:0.

U polufinalnoj borbi poražena je od Ferijal Abdelaziz iz Egipta 2:1.

Plasmanom u finale Egipćanka je Raković povukla u repasaž.

Protivnica crnogorskoj karatistkinji u meču za bronzanu medalju biće Austrijanka Alisa Bušinger, višestruka prvakinja Evrope i svijeta.

Raković je na putu da osvoji drugu veliku emdalju nakon prekida blokade karatea u pandemiji, pošto je krajem novembra bila srebrna na top 10 turniru najboljih karatistkinja Evrope u Zagrebu.

Borbe za medalju na programu su sjutra u 11 sati.

Smolović je u prvom kolu kategorije preko 84 kilograma poražen od Ukrajinca Rizvan Talibova 5:3.

Osvajač Premijer lige u Salcburgu prošle godine plasmanom u finale povukao je karatistu nikšićkog Onogošta u repesaž, gdje je izgubio od Zvonimira Živkovića iz Hrvatske 6:1.

Malović je u prvom kolu kategorije do 84 kilograma poražen od Egipćanina Ramadana Mohameda Ahmeda 4:0.

Egipćanin je zaustavljen u meču za polufinale, čime je članu Onogošta zatvorio vrata repesaža.

Bez medalje juče su nastup završile Jelena Maksimović u borbama i Biserka Radulović u katama.

Maksimović je u kategoriji do 55 kilograma bila slobodna u prvom kolu, u drugom je savladala srebrnu sa šampionata Evrope iz Gvadalahare, Njemicu Janu Mezeršmit, dok je u trećem, zahvaljujući pravilu o prvom osvojenom poenu, eliminisana od Čileanke Valentine Toro Menezes.

Čileanka, zlatna sa Svjetskog prvenstva za mlađe seniore u Čileu, plasmanom u finale povukla je članicu Omladinca u repesaž.

Maksimović je na startu repesaža poražena od Ruskinje Ane Černiševe 1:0.

Radulović je kao četvrtoplasirana sa 23,34 boda izborila drugu rundu takmičenja.

U drugom krugu takmičenja karatistkinja Budućnosti završila je kao osmoplasirana u grupi (22,7).

U crnogorskoj delegaciji, osim selektora Žarka Rakovića i Jugoslava Bukilića, je i sudija Miodrag Radunović.

Mečevi za medalje i finala na programu su u nedjelju.