Sjajan meč i poraz Crne Gore, Grci slavili u odbojkaškom trileru

7641 pregleda 3 komentar(a)

Spektakularan meč i poraz odbojkaša Crne Gore od Grčke u 2. kolu kvalifikacionog turnira za odlazak na Evropsko prvenstvo.

Nakon dva sata i 20 minuta velike i izjednačene borbe, Grci su slavili 3:2 u setovima.

Crna Gora je za poraz u pet setova dobila bod, što može da presudi i u konačnom raspletu borbe za završnicu.

"Igrali smo izvanredno i bez Bojića, a Zvicer je pokazao da može da igra na visokom nivou. Šteta što nismo pobijedili, ali ovaj bod može da bude veoma važan - mislim čak i da smo se ovim bodom i kvalifikovali", rekao je selektor Veljko Bašić.

Bez startnog primača Marka Bojića, Bašićev tim je sjajno ušao u utakmicu i prvi set osvojio ekspresno 25:17.

U drugom je Grčka u finišu došla do 1:1 (25:20), da bi u trećem Crna Gora vodila 13:10 i stala.

"Crveni" su osvojili samo šest poena do kraja seta (25:19 za Grčku).

Četvrti set je bio dramatičan, prelomljen je u finišu, sa dva vezana poena našeg tima za 25:23.

Vrhunac drame je bio set odluke. Crna Gora došla do meč lopte na 14:13, ali je Grčka stigla do 16:14.

Crna Gora je juče savladala Azerbejdžan 3:1, dok je Grčka bila bolja od Gruzije 3:0.

Crnogorski tim sjutra od 16 i 30 igra sa Gruzijom.

Isti rivali sastaće se narednog vikenda na turniru u Podgorici.

Pobjednici sedam kvalifikacionih grupa i pet najboljih drugoplasiranih selekcija plasiraće se na prvenstvo Evrope.