Mario Hodžić za bronzu, ostali ispod očekivanog nivoa

2238 pregleda 1 komentar(a)

Crnogorski karatista Mario Hodžić boriće se za bronzanu medalju na 56. seniorskom prvenstvu Evrope u Poreču.

Hodžič je u kategoriji do 75 kilograma u prva dva kola pobijedio Portugalca Tomasa Silvu 1:0 i Švajcarca Kenija Katina 1:0, dok je u trećem poražen od svog idola, legendaarnog Azerbejdžanca Rafaela Agajeva 4:2.

Plasmanom u finale omogućio je srebrnom iz Gvadalahare repesaž i nastavak borbe za medalju.

Na startu eliminisao je Kipranina Panajotisa Loizidesa 2:1, dok je u drugom slavio protiv Austrijanca Luke Retenbahera 3:0.

Protivnik u borbi za medalju, u subotu, biće mu Njemac Noa Bič.

Hodžić u karijeri ima dvije evropske medalje – bronzu iz Koćelika 2017. i srebro dvije godine kasnije u Gvadalahari.

Ostali crnogorski karatisti u borbama nijesu bili na očekivanom nivou.

Pobjedu je upisala još samo Dragana Konjević u kategoriji preko 68 kilograma protiv Hrvatice Lucije Lesjak 6:4.

U drugom poražena od Ruskinje Vere Kovaljeve 2:0, koja nije uspjela da se domogne finala.

Iznenađenje je priredila Marina Raković, koja je na startu kategorije do 68 kilograma izgubila od Makedonke Angele Mojsovske 6:3.

Makedonka je već u narednoj rundi poražena od Norvežanke Andrin Hilton, čime je Raković ostavila bez repesaža.

U prvom kolu zaustavljen je i Nikola Malović, od kojeg je bolji bio Azerbejdžanac Panah Abdulajev 7:1.

Plasmanom u finale omogućio mu je repesaž i nastavak takmičenja, ali je osvajač bronzane medalje u Gvadalahari izgubio od Merisa Muhovića iz Bosne i Hercegovine 6:3.

Bez pobjede nastup je završila i Ksenija Rajović u kategoriji do 61 kilogram, porazom od Slovakinje Ingrid Sučankove 2:0, kao i Predrag Smolović je u kategoriji preko 84 kilograma, koji je zbog četiri dosuđene kazne poražen od Hrvata Anđela Kvesića.

Osvajač bronzanih medalja sa šampionata Evrope i svijeta nije uspio da se plasira u finale, čime je i Smolović ostao bez repesaža

U katama, Biserka Radulović zaustavljena je u trećem, a Vladimir Mijač u drugom krugu takmičenja.

Radulović je kao drugoplasirana u grupi izborila plasman u drugu rundu šampionata, a za izvođenje kate Gojušiho dai dobila je 23,8 poena.

Ona je u drugom krugu kao treća u grupi sa 24,54 bodova izborila treću rundu, u kojoj je završila na četvrtoj poziciji (23,54) i ostala bez borbe za medalju.

Prednost u trećem kolu dobile su Francuskinja Alesandra Ferasi i Njemica Džasmim Džetner, od koje je Radulović bila bolje plasirana u prve dvije runde.

Mijač je kao drugi u grupi izborio plasman u drugu rundu šampionata, a za katu Gojušiho šo ocijenjen sa 23,78 bodova.

U drugom krugu sa 22,46 bodova završio je na šestom mjestu.

Sjutra, drugog takmičarskog dana na tatami će Ognjen Otašević (do 60), Nenad Dulović (do 67), Ana Drašković (do 50) i Jelena Maksimović (do 55).