Sjajan uspjeh: Jelena Maksimović osvojila bronzanu evropsku medalju

22316 pregleda 317 reakcija 19 komentar(a)

Sjajan uspjeh Jelene Maksimović - naša karatistkinja osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu koje se održava u Poreču.

U borbi za treće mjesto u kategoriji do 55 kilograma savladala je Italijanku Saru Kardin (1:0).

Maksimović je odlično vodila borbu, rano stekla prednost i sačuvala je odličnom taktikom i kretanjem.

"Uspjeli smo", čulo se dvoranom u Poreču nakon velike pobjede, a Jelena je bila na ivici suza.

"Još nijesam svjesna šta sam uradila. Medalja je bila moj cilj i san od kada sam počela da se bavim karateom. Imala sam veliku motivaciju, znam za koga sam trenirala i borila se i hvala bogu što je medalja došla u moje ruke", kazala je Maksimović agenciji Mina.

Direktor repezentacije, Dragoljub Fatić kazao je da je ponosan što još jedna senorska medalja dolazi u Crnu Goru.

"Maksimović nas je, poslije male pauze u sportskom i rezultatskom smislu, obradovala bronzanom medaljom", rekao je Fatić.

Ona je na startu takmičenja u kategoriji do 55 kilograma bila slobodna, u drugom kolu pobijedila je Španjolku Karlotu Osorio Fernandez 4:1, dok je u trećem poražena od Ruskinje Ane Černiševe 9:1.

Ruskinja joj je plasmanom u finale omogućila repesaž i nastavak borbe za bronzanu medalju.

U repesažu je eliminisala Izraelku Rotem Efroni 5:0 i Makedonku Simonu Zaborsku 1:0 i izborila meč za medalju.