Vaso Đokić je preminuo danas u Podgorici u 65. godini

16128 pregleda 20 reakcija 20 komentar(a)
Đokić je bio omiljen među takmičarima i kolegama, Foto: Arhiva Vijesti

U Podgorici je danas u 65. godini iznenada preminuo Vaso Đokić, dugogodišnji nacionalni trener i član Stručno-trenerske komisije Džudo saveza Crne Gore.

Vaso Đokić je rođen 1956. godine u Podgorici, a uspješnu takmičarsku karijeru počeo je 1974. u džudo klubu Titograd.

Bio je potom u Ribnici, pa Budućnosti, u kojoj je završio takmičarsku, a onda počeo trenersku karijeru.

Đokić je bio višestruki seniorski prvak Crne Gore, osvajač brojnih međunarodnih turnira i neugodan rival osvajačima najvećih svjetskih i evropskih medalja.

I u trenereskoj karijeri je ostavio pečat, naročito sjajnim pedagoškim odnosom prema takmičarima.

Omiljen kao čovjek i trener izveo je mnoge generacije osvajača brojnih državnih, balkanskih i medalja sa evrospkih kupova.

Bio je trener DŽK Dečić, DŽK "Nenad Sinanović", i osnivač i trener DžK Perjanik - Zabjelo.

Sahrana će se obaviti sjutra na gradskom groblju Čepurci u skladu sa važećim epidemiološkim mjerama.