Baranin šestoplasirani, Gojkoviću sedmo mjesto u Poljskoj

4086 pregleda 0 komentar(a)

Crnogorski atletičar Radmilo Baranin je osvojio šesto mjesto, dok je Danilo Gojković takmičenje u bacanju koplja na Evropskom prvenstvu u poljskoj Bidgošću završio na sedmoj poziciji.

Baranin je u kategoriji F 34 (bacanje iz specijalizovane stolice) koplje bacio 20 metara i 95 centimetara.

On je u Bidgošću nastupPublish and Update Timeao i u bacanju kugle i završio kao sedmoplasirani.

"Očekivao sam da ću baciti lični rekord. Takmičenje je bilo na zavidnom nivou, moji konkurentni su značajno popravili rezultate. Dao sam trenutni maksimum", rekao je Baranin agenciji Mina.

Gojković je u istoj kategoriji i disciplini ostvario hitac 20,12 metara.

To je njegov najbolji rezultat ove sezone.

"Rezultatom sam zadovoljan, to je moj najbolji hitac u posljednje dvije godine. Nisam oborio lični rekord, ali to je sport. Konkurencija je bila jaka, do medalje je trebalo baciti i 25 metara. Trudiću se da popravim svoje rezultate i da na narednom šampionatu možda osvojim i medalju", kazao je Gojković.

Zlatnu medalju je osvojio Muhsin Kaedi iz Turske sa novim evropskim rekordom -31,69 metara.

Srebrni je bio Francuz Tjeri Žiboni (27,42), a bronzani Poljak Mateuš Vojnički (25,11).

Sjutra, posljednjeg takmičarskog dana, na borilišta će Maja Rajković (F 54 - bacanje iz specijalizovane stolice) u bacanju koplja i Marijana Goranović (F 41 - osobe niskog rasta) u bacanju diska.

Obje takmičarke su u Bidgošću nastupale i u bacanju kugle - Rajkovićeva je bila petoplasirana, a Goranovićeba četvrta.