Hodžić daleko od Tokija, ostala nada u Marinu Raković i Nikolu Malovića

3764 pregleda 2 komentar(a)

Crnogorski karatista, Mario Hodžić, bez olimpijske vize završio je nastup u Parizu, na završnom kvalifikacionom turniru za plasman na Olimpijske igre.

Hodžić je u kategoriji do 75 kilograma, u prvom kolu bio slobodan, dok je u drugom izgubio od Meksikanca Huliana Karlosa Viljareala 2:1.

Meksikanac, koji je na startu eliminisao Danca Jonasa Frisa-Pedersena 7:2, u trećem kolu poražen je od Čileanca Hoakina Gonzaleza Lavina 5:0, čime je Hodžiću zatvorio vrata repesaža.

Bez olimpijske vize juče su završili i Nenad Dulović u borbama i Biserka Radulović u katama.

Dulović je, u kategiriji do 67 kilograma, zaustavljen u trećem kolu.

On je bio slobodan na startu takmičenja, u drugom kolu pobijedio je Fredrika Abubakara iz Kenije 4:2, dok je u trećem izgubio od Rusa Jevgernija Plahutina 4:3.

Ruski borac nije uspio da se domogne finala, poražen je u polufinalnom duelu od Eraja Samdana iz Turske 2:0, čime je Duloviću zatvorio vrata repesaža.

Radulović je, sa katom Gojušiho dai, takmičenje završila u prvom krugu.

Ona je bila petoplasirana sa 22,8 bodova u grupi od 11 takmičarki. Za olimpijsku vizu na turniru u Parizu borilo se 49 takmičarki u katama i 68 karatista u kategoriji do 67 kilograma.

Sjutra će se za olimpijsku vizu boriti Nikola Malović (preko 75) i Marina Raković (preko 61 kilogram).

Malović je slobodan na startu, a u drugom kolu čeka boljeg iz duela Makedonca Berata Jakupija i Amerikanca Brajana Ira.

Protivnica Raković u prvom kolu biće Šveđanka Hana Antunović.

Plasman na Olimpijske igre izboriće osvajači medalja po kategorijama.